W ten weekend możesz mieć problem ze zrobieniem przelewu - kilka banków zapowiada przerwy techniczne

Zapowiada się kolejny weekend przerw technicznych w bankach. Klienci niektórych będą mieli problem z płatnościami internetowymi.

W ten weekend wyjątkowo dużo polskich banków będzie miało przerwy techniczne, które utrudnią klientom dostęp do rachunków przez internet

PKO BP

W niedzielę 14 października między godzinami 1:00 a 5:30 największy polski bank będzie przeprowadzać prace informatyczne. W tym czasie niedostępne będą - serwis internetowy i telefoniczny iPKO, iPKO  biznes oraz płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi "Płacę z iPKO". Działanie aplikacji IKO zostanie ograniczone do wypłat z bankomatów oraz płatności w sklepach (zarówno stacjonarnych i internetowych). Nie będzie też dostępu do serwisu internetowego i telefonicznego Inteligo i usługi "Płacę z Inteligo". Karty mają działać normalnie. 

BGŻ BNP Paribas 

W piątek 12 października od 22:00 klienci banku BGŻ BNP Paribas na 12 godzin (do 10:00 13 października) stracą dostęp do bankowości internetowej i mobilnej  - serwisy i aplikacje Pl@net, BiznesPl@net MobilePl@net i GoMobile będą niedostępne z powodu zaplanowanych prac serwisowych. Bank zapewnia, że operacji kartowych i wypłat z bankomatów będzie można dokonywać normalnie. 

Eurobank

Obie weekendowe noce zajmą prace modernizacyjne w Eurobanku. W noce z 12 na 13 października i z 13 na 14 października w godzinach 23-7 klienci mogą doświadczać przerw w dostępie do serwisu eurobank online i apilkacji mobilnej. 

Deutsche Bank

Od północy w sobotę 13 października aż do wieczora (18:00) klienci Deustche Banku nie będą mieli dostępu do systemów db easyNet i db powerNET oraz szybkich płatności internetowych. Powodem mają być prace serwisowe. 

Bank poinformował również, że w czasie prac serwisowych mogą wystąpić utrudnienia przy realizacji transakcji za pomocą kart płatniczych. W takich przypadkach klienci powinni się kontaktować z Teleserwisem banku. 

ING Bank Śląski

W nocy z niedzieli na poniedziałek od północy do 5:30 rano planowane są prace serwisowe w ING Banku Śląskim. Klienci mogą mieć problemy przy korzystaniu z wpłatomatów, systemu bankowości internetowej Moje ING (zarówno wersji desktopowej jak i mobilnej), płatności Blik, systemu ING CardsOnLine, przelewów ekspresowych, kantoru, modułu makler w systemie bankowości internetowej Moje ING. 

Mogą też wystąpić problemy przy korzystaniu z opcji Płać z ING w sklepach internetowych i serwisach aukcyjnych. 

Santander 

W sobotę 13 października od północy aż do 11 rano klienci banku nie będą mogli korzystać z bankowości internetowej i mobilnej. Dawny Bank Zachodni WBK. Powodem są prace konserwacyjne. 

Pekao

W banku Pekao od 6 rano w sobotę do 16 w niedzielę 14 października mogą wystąpić ograniczenia w dostępie do składania dyspozycji i zleceń w serwisie Pekao24Makler. 

Alior Bank

O przerwie w dostępie do bankowości internetowej poinformował też Alior Bank. Od 23:30 w sobotę 13 października do 8 rano 14 października mają być niedostępne systemy bankowości internetowej oraz Bussines Pro i Kantor Walutowy. Powodem są prace serwisowe. Bank zapewnia, że transakcje kartowe i bankomatowe będą odbywać się normalnie. 

Więcej o: