Ukraina broni swoich interesów handlowych. "Musimy mieć proch w pogotowiu"

- Ukraina przygotowuje się do obrony przed rosyjskim atakiem w rejonie Morza Azowskiego - powiedział Petro Poroszenko. Ukraiński prezydent przemawiał w niedzielę z okazji Dnia Obrońcy Ojczyzny.

Ukraiński prezydent zaznaczył, że w zakończonych kilka dni temu manewrach na wybrzeżu Morza Azowskiego ukraińskie wojsko ćwiczyło obronę przed desantem morskim przeciwnika. W basenie Morza Azowskiego trwa napięta sytuacja od czasu, gdy Rosjanie zaczęli zatrzymywać statki handlowe płynące do ukraińskich portów. Północne wybrzeże Morza Azowskiego stanowi m.in. obwód doniecki, południowe zaś okupowany przez Rosję Półwysep Krymski.

Prezydent Ukrainy z okazji Dnia Obrońcy Ojczyzny uczestniczył w przysiędze absolwentów wojskowego liceum im. Iwana Bohuna w Kijowie. Jak podkreślił w swoim przemówieniu, przed Ukrainą wyrasta kolejne zagrożenie ze strony Rosji. Jak mówił, Ukraina przygotowuje się do odparcia agresji Rosji ze strony Morza Azowskiego. „Musimy mieć proch w pogotowiu.” - podkreślił Petro Poroszenko

W tym tygodniu nad Morzem Azowskim odbyły się ćwiczenia ukraińskiego wojska.

Więcej o: