LC Corp chce sprzedać cztery biurowce. Za ogromną kwotę: ponad 1,1 mld zł

Spółka LC Corp podała, za ile może sprzeda swoje budynki biurowe w Warszawie, Wrocławiu i Katowicach. Kwotę ewentualnej transakcji ustalono na 275 mln euro. W przeliczeniu na polską walutę według obecnego kursu to ok. 1,19 mld zł.

LC Corp uzgodnił z międzynarodowymi podmiotami łączną cenę sprzedaży czterech nieruchomości biurowych - w Warszawie, Wrocławiu i Katowicach - na 275 mln euro i kontynuuje negocjacje w sprawie ewentualnej transakcji, podała spółka.

"Spółka uzgodniła z międzynarodowymi podmiotami inwestującymi w nieruchomości komercyjne łączną cenę sprzedaży wynoszącą 275 mln euro w wyniku negocjacji dotyczących zbycia przez spółkę czterech budynków biurowych w Polsce: budynku Wola Center, zlokalizowanego w Warszawie przy ul. Przyokopowej 33, budynku Wola Retro, zlokalizowanego w Warszawie przy ul. Skierniewickiej 16/20 (w budowie), Retro Office House, zlokalizowanego we Wrocławiu na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Komandorskiej, oraz Silesia Star, zlokalizowanego w Katowicach przy ul. Uniwersyteckiej 18" - czytamy w komunikacie.

W ramach wyłączności przyznanej kupującym, strony kontynuują negocjacje w celu uzgodnienia satysfakcjonującej dla obu stron treści dokumentacji transakcyjnej.

"Zamknięcie transakcji nie jest pewne i nastąpi pod warunkiem wynegocjowania szczegółowych postanowień umowy, w szczególności w zakresie zobowiązań spółki, które będą miały wpływ na wynik ekonomiczny transakcji i mogą być podstawą podjęcia decyzji o jej sfinalizowaniu" - czytamy dalej.

Wcześniej w opóźnionej informacji poufnej LC Corp podał, że 29 września br. zawarł z międzynarodowymi podmiotami inwestującymi w nieruchomości komercyjne list intencyjny w sprawie sprzedaży czterech budynków biurowych. W liście intencyjnym strony ustaliły orientacyjną łączną cenę sprzedaży na 280 mln euro, w formule bez zadłużenia i bez środków pieniężnych, która zostanie poddana korektom, m.in. w oparciu o ustalenia dokonane w trakcie badania prawnego.

Więcej o:
Komentarze (16)
LC Corp sprzedaje cztery biurowce. Za ogromną kwotę: ponad 1,1 mld zł
Zaloguj się
 • qwerfvcxzasd3

  Oceniono 7 razy 1

  Dobry tuch. To najlepszy moment na pozbycie się nieruchomości. O ile nie chce się czekać kilkudziesięciu lat na kolejną okazję. W Polsce zbudowano za dużo powierzchni biurowych. za kilka lat, przy spowolnieniu gospodarczym będą stały puste.

 • credit28

  Oceniono 4 razy 0

  Nie wiem dlaczego, ale gdy pojawia się interes w którym bierze udział Pan LCz, to będzie jakiś szwindel.

 • gtpress

  0

  A dlaczego nie mozna wynająć?

 • wichura

  Oceniono 5 razy -1

  Skoro sprzedaje TW Ernest, to sprawdziłbym, czy grzyb nie rośnie albo czy ziemia się nie osuwa! No i czy nie jest to samowola budowlana z nakazem rozbiórki ;)
  A na koniec wymienił wszystkie zamki ;)

 • qznia

  Oceniono 15 razy -3

  Czarnecki wyprowadza majątek?
  GEtin zdycha, Idea zdycha, a za plecami odpryski GetBacku...
  Floryda?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX