LC Corp chce sprzedać cztery biurowce. Za ogromną kwotę: ponad 1,1 mld zł

Spółka LC Corp podała, za ile może sprzeda swoje budynki biurowe w Warszawie, Wrocławiu i Katowicach. Kwotę ewentualnej transakcji ustalono na 275 mln euro. W przeliczeniu na polską walutę według obecnego kursu to ok. 1,19 mld zł.

LC Corp uzgodnił z międzynarodowymi podmiotami łączną cenę sprzedaży czterech nieruchomości biurowych - w Warszawie, Wrocławiu i Katowicach - na 275 mln euro i kontynuuje negocjacje w sprawie ewentualnej transakcji, podała spółka.

"Spółka uzgodniła z międzynarodowymi podmiotami inwestującymi w nieruchomości komercyjne łączną cenę sprzedaży wynoszącą 275 mln euro w wyniku negocjacji dotyczących zbycia przez spółkę czterech budynków biurowych w Polsce: budynku Wola Center, zlokalizowanego w Warszawie przy ul. Przyokopowej 33, budynku Wola Retro, zlokalizowanego w Warszawie przy ul. Skierniewickiej 16/20 (w budowie), Retro Office House, zlokalizowanego we Wrocławiu na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Komandorskiej, oraz Silesia Star, zlokalizowanego w Katowicach przy ul. Uniwersyteckiej 18" - czytamy w komunikacie.

W ramach wyłączności przyznanej kupującym, strony kontynuują negocjacje w celu uzgodnienia satysfakcjonującej dla obu stron treści dokumentacji transakcyjnej.

"Zamknięcie transakcji nie jest pewne i nastąpi pod warunkiem wynegocjowania szczegółowych postanowień umowy, w szczególności w zakresie zobowiązań spółki, które będą miały wpływ na wynik ekonomiczny transakcji i mogą być podstawą podjęcia decyzji o jej sfinalizowaniu" - czytamy dalej.

Wcześniej w opóźnionej informacji poufnej LC Corp podał, że 29 września br. zawarł z międzynarodowymi podmiotami inwestującymi w nieruchomości komercyjne list intencyjny w sprawie sprzedaży czterech budynków biurowych. W liście intencyjnym strony ustaliły orientacyjną łączną cenę sprzedaży na 280 mln euro, w formule bez zadłużenia i bez środków pieniężnych, która zostanie poddana korektom, m.in. w oparciu o ustalenia dokonane w trakcie badania prawnego.

Więcej o: