Rafalska ostro o pomyśle PO na zmiany w 500 plus. "To program Rodzina 500 minus"

- Proponuję, by skończyć już z eksperymentami, które proponuje PO, które straszą tylko polskie rodziny. Propozycja PO to program Rodzina 500 minus - komentuje propozycję posła PO Jana Grabca ws. zmian w 500 plus Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Przypomnijmy - w rozmowie z "Super Expressem" Jan Grabiec, rzecznik Platformy Obywatelskiej, powiedział, że jego partia w następnej kadencji Sejmu chciałaby zająć się problemem pod tytułem „czy się stoi czy się leży, 500 plus się należy”.

500 plus sprawia, że rodzice, którzy od lat nie pracują, są trwale bezrobotni, nie podejmują pracy, bo mają 500 plus. To jest szkodliwe i trzeba to zmienić

- czytamy w "SE" wypowiedź Grabca. Z innej wypowiedzi wynika, że mówił wyłącznie o sytuacji, gdy oboje rodziców nie pracuje, "a utrzymują się tylko ze świadczeń socjalnych". Rzecznik PO mówił także o potrzebie rozszerzenia programu 500 plus także na pierwsze dziecko, niezależnie od dochodu.

Potem, na Twitterze, Grabiec dodawał m.in., że "PiS odbiera 500+ przy dochodzie 800 zł - to jest nieuczciwe wobec rodzin i dysfunkcyjne dla rynku pracy", oraz że "ograniczać 500+ można tylko wtedy, gdy ktoś nie chce pracować mimo, że ma taką możliwość". 

Deklaracja rzecznika PO wzbudziła szereg komentarzy. Niektórzy zgadzają się z takim pomysłem, inni zwracają uwagę, że zabranie 500 plus trwale bezrobotnym nie zmotywuje ich do podjęcia pracy, a dodatkowo wielu rodzinom obniży poziom życia. 

Czytaj więcej: PO chce odebrać 500 plus bezrobotnym. W komentarzach burza. "Dobry pomysł, dosyć żerowania"

Rafalska nie przebiera w słowach

Do pomysłu odbierania 500 plus rodzinom, w których oboje rodziców nie podejmuje pracy zarobkowej mimo takich możliwości, ustosunkowała się sama minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Na Twitterze napisała m.in., że propozycja PO to program Rodzina 500 minus". 

Z kolei w rozmowie z TVP Info Rafalska mówiła m.in., że "ilość pomysłów zgłaszanych przez PO w sprawie 500 Plus przekracza już granice zdrowego rozsądku". Dodała, że "liczba bezrobotnych Polaków jeszcze nigdy nie była tak niska, jak w tej chwili", i zaapelowała do Platformy o "przygotowanie swojego własnego autorskiego programu". 

Więcej o:
Komentarze (132)
Rafalska ostro o pomyśle PO na zmiany w 500 plus. "To program Rodzina 500 minus"
Zaloguj się
 • czechy11

  Oceniono 47 razy 33

  Rafalska obrońca pasożytów i nierobów za nasze pieniądze. Dosyć przeżeranie przyszłości kraju i durniwatych PiSiwskich programów na kredyt. Nie chcesz pracować nie wyciągaj łapy po kasę.

 • nawasaqi

  Oceniono 44 razy 32

  Jeszcze raz powtórzę. ... Ruda Śląska On bezrobotny od 8 lat Ona chyba nigdy nie pracowała 6 dzieci dostają 3000zł z MOPS 2500zł z Urzędu Miasta dofinansowanie do mieszkania bo brak warunków, darmowe obiady i żywność z CARITAS, której nadmiar sprzedaje kolo twierdząc że nie ma co jeść prócz mąki, kaszy etc... a de facto zbiera na piwo...
  Ja nie dostaję 500+ bo dochód pracuje na dwa etaty żeby spłacić kredyt za mieszkanie jak najszybciej i godnie żyć jako tako na drugie dziecko mnie nie stać. Dlaczego mam na nierobów robić??

 • tomtg123

  Oceniono 37 razy 27

  Mamy sytuację gospodarczą w której ten, kto chce, ten może znaleźć pracę. Jeśli ktoś świadomie decyduje się na żerowanie na pomocy społecznej (czyli na podatkach płaconych przez polskie rodziny między innymi), to należy mu to uniemożliwić.
  Państwo może się dorzucać do budżetów rodzin, ale Państwo nie powinno hodować nierobów.
  Pomysł PO powinien się nazywać : Pasożyty 500-.

 • czechy11

  Oceniono 31 razy 25

  Matka Boska Rafalska -Królowa Pasożytów i Nierobów

 • ochujek

  Oceniono 27 razy 19

  Podoba mi się pomysł by pieniądze dawać tylko tym którzy pracują. Zmniejszy to patologię.

 • tedek1

  Oceniono 24 razy 18

  37 mld PLN zamiast na rozwój idzie w błoto... No cóż lepiej próbować coś zrobić niż nic nie robić...tylko dlaczego dawac ludziom za nic pieniądze zamiast promować rozwój,nauke,spoleczenstwo...

 • state77

  Oceniono 21 razy 15

  Program NIE RÓB 500+ , porządne rodziny zarabiają na siebie SAME!

 • remo29

  Oceniono 21 razy 15

  Co za czasy, że za coś normalnego przyjmuje się zabieranie pieniędzy wszystkim pracującym i rozdawanie nierobom z wyboru, bo praca jest...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX