PKO BP odcina się od plotek o rzekomym przejęciu banków Leszka Czarneckiego

PKO BP opublikował komunikat, w którym zdementował doniesienia o rzekomym zainteresowaniu przejęciem banków Leszka Czarneckiego - Getin Noble i Idea Banku.

Największy bank w Polsce, PKO BP zdementował medialne sugestie, że może być zainteresowany przejęciem banków Leszka Czarneckiego, czyli Getin Noble Banku i Idea Banku. 

PKO BP nigdy nie był i nie jest zainteresowany przejęciem Getin Noble Banku SA ani Idea Banku SA 

- stwierdził PKO BP w komunikacie opublikowanym na Twitterze. 

Bankowi zapewne chodzi o sugestie, że banki należące do Leszka Czarneckiego mogą zostać przejęte przez któryś z dużych państwowych banków (PKO BP czy Pekao) choćby w celu ratowania systemu bankowego. Getin Noble Bank od jakiegoś czasu jest nierentowny, a afera KNF spowodowała również zwiększony odpływ środków. 

Getin Noble Bank uspokaja jednak, że sytuacja  wróciła do normy. Z pewnością pomógł w tym fakt, że bank oferuje lokaty z oprocentowaniem wyższym niż rynkowe i pozwala na ich zrywanie przed czasem zapadalności bez utraty odsetek. 

Czytaj też: Getin Noble Bank przyznaje: szum medialny wywołał niepewność wśród klientów i inwestorów

Odcięcie się PKO BP od plotek nie musi wcale oznaczać, że bank ten nie zmieni zdania w przyszłości. Plotki o rzekomym przejęciu banków należących do  Czarneckiego już wczesniej zdementował drugi bankowy gigant - Pekao SA.

Odnosząc się do medialnych spekulacji o potencjalnym przejęciu Getin Noble Bank SA, Bank Pekao SA informuje, że nie prowadzi ani nie prowadził żadnych analiz dot. przejęcia tej instytucji ani innych aktywów kontrolowanych przez pana Leszka Czarneckiego. Bank Pekao nie jest też zainteresowany przejęciami innych banków w Polsce ani za granicą. Po odstąpieniu od rozmów dot. połączenia z Alior Bankiem SA, Bank Pekao SA skupia się na wzroście organicznym i realizacji swojej obecnej strategii do 2020 roku

- czytamy w opublikowanym przez bank komunikacie.

Więcej o: