Chcesz jeździć limuzyną jak Władimir Putin? Aurus w sprzedaży już od 15 lutego

Już 15 lutego do przedsprzedaży trafią luksusowe limuzyny marki Aurus - takie same, jakimi jeździ prezydent Rosji Władimir Putin i inni najważniejsi urzędnicy w kraju.
Zobacz wideo

Auta marki Aurus w modelach Senat Limousine L700 (taką jeździ Putin) i S600 (czyli samochód w wersji sedan), na razie będą dostępne wyłącznie na terenie Rosji. W planach jest jednak sprzedaż pojazdów również na innych rynkach, w tym w pierwszej kolejności w Europie. Za sprzedaż odpowiedzialni będą dwaj autoryzowani dilerzy współpracujący z rosyjskim Ministerstwem Przemysłu i Handlu - Panavto i Avilon.

Chętni na zakup limuzyny muszą się oczywiście liczyć z bardzo poważnym wydatkiem. Ceny oscylują wokół 10 mln rubli, czyli blisko 600 tys. zł.

Seria Aurus Senat to limuzyna rodzimej, rosyjskiej produkcji. Władimir Putin pierwszy raz limuzyną L700 jechał w maju 2018 r. podczas inauguracji swojej kolejnej kadencji, potem była z nim m.in. podczas wizyt w Argentynie i Finlandii. Ta wersja pojazdu jest opancerzona i zaprojektowana specjalnie dla Putina, modele w sprzedaży mają być cywilne. Co oczywiście nie znaczy, że będą gorsze.

Silnik w Aurusie został zaprojektowany we współpracy z Porsche. To 4,4-litrowa, turbodoładowana jednostka V8. Wnętrze pojazdu ocieka luksusem, zastosowano w nim prawdziwe drewno i skórę. Samochód posiada 9-biegową, automatyczną skrzynię biegów. Szacuje się, że koszt opracowania i stworzenia pojazdu tylko do 2016 roku wyniósł 54 mln dol. Aurus w niczym nie ustępuje takim markom jak Rolls Royce czy Bentley.

Pewnym problemem dla zainteresowanym Aurusem może być czas oczekiwania. Zamówienia mają być bowiem realizowane dopiero w 2021 r. Do tego czasu Aurus planuje rozkręcić produkcję do 5 tys. samochodów na rok.

 
Więcej o: