Giełdowy deweloper ma spółkę z Archidiecezją Warmińską. Chcą zbudować hotel i kompleks domów

BBI Development zawiązał spółkę z Archidiecezją Warmińską. Ma ona zrealizować projekt deweloperski w gminie Stawiguda pod Olsztynem. Chodzi o kompleks hotelowo-mieszkaniowy nad jeziorem.
Zobacz wideo

Umowa została zawarta dokładnie między spółką zależną BBI Development - Realty 4 Management sp. z o.o. Projekt Developerski 4 sp. k. (PD4) a Archidiecezją Warmińską i Rybaki-Łańsk sp. z o.o. Obie strony tym samym powołały spółkę komandytową do realizacji projektu Rybaki-Łańsk.

BBI Development ma spółkę z Archidiecezją Warmińską

Rybaki i Łańsk to miejscowości położone na terenie gminy Stawiguda, nad Jeziorem Łańskim, niedaleko Olsztyna. Archidiecezja Warmińska ma już nad Jeziorem Łańskim, dokładnie w Rybakach, charytatywny ośrodek Caritas. Do spółki komandytowej wniesie wkład niepieniężny - czyli teren, na której ma powstać inwestycja. To dwie nieruchomości o łącznej powierzchni ok. 15,5 ha oraz wartości ponad 17 mln zł. Ze strony spółki zależnej giełdowego dewelopera wkład pieniężny ma wynieść 15 mln zł. Docelowo to archidiecezja będzie mieć większy udział w zysku - 50,99 proc., 48,99 proc. trafi do spółki PD4.

To wciąż bardzo wstępny etap inwestycji. Żeby archidiecezja mogła wnieść nieruchomość, konieczne jest spełnienie dwóch warunków, które " wynikają ze specyfiki obrotu ziemią rolną oraz z konieczności uzyskania stosownych zgód władz kościelnych (tzw. zgód alienacyjnych)".

BBI Development informował w maju ubiegłego roku, że chodzi o zbudowanie hotelu w wysokim standardzie oraz kompleksu jednokondygnacyjnych domów mieszkalnych. Spółka szacowała wtedy, że wartość inwestycji sięgnie około 300 mln zł.

Więcej o:
Komentarze (51)
Giełdowy deweloper ma spółkę z Archidiecezją Warmińską. Chcą zbudować hotel i kompleks domów
Zaloguj się
 • edekedek73

  Oceniono 27 razy 27

  Budujcie, Budujcie! Będzie co zajmować na poczet odszkodowań dla waszych pedofili!

 • diabollo

  Oceniono 23 razy 23

  I zgaduję, że katolicka diecezja weszła w posiadanie tych gruntów w ramach "odzyskiwania" od polskiego skarbu państwa (czyli polskich obywateli) za mienie skonfiskowane katokościłowi przez króla Prus?

  Ale biznes rozsądny. Katolików coraz mniej, a jakoś trzeba utrzymać te pałace że służbą, limuzyny z kierowcami, etc, a na władzę może w przyszłości nie da się liczyć.

 • Dobra Zmiana

  Oceniono 19 razy 19

  Czarna mafia już nawet nie udaje, że chodzi o słowo i miłosierdzie. KASA zwolniona z podatków. Tylko to się liczy.

 • kemor234

  Oceniono 15 razy 15

  Czyżby Archidiecezja Warmińska pozazdrościła Srebrnej ??? A może jest tam jeszcze jakiś cichy wspólnik ???
  Polska deweloperami stoi, a mieszkań jak nie było tak nie ma ...

 • def11

  Oceniono 14 razy 14

  Kompleks będzie złoty ale skromny.

  ps. Z tacy coraz mniej, naród przejrzał coś tam coś tam, więc trzeba więcej w biznesy pójść i hektary w majątki pomnożyć :)

 • Oceniono 13 razy 13

  Żeby tyle serca biskupi wkładali w kazania o ochronie przyrody i walkę ze smogiem to byłaby radość, a tak to nie wiadomo jaka to ewangelizacja

 • albrecht_kalba

  Oceniono 12 razy 12

  Patrzaj Kaźmirz, jak się klechy dóbr doczesnych czepiły. A podobno nagrodę mają odebrać w "domu Pana".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX