Majątek Billa Gatesa przekroczył 100 mld dolarów. Przegonił Zuckerberga, ale nadal jest za Bezosem

Współzałożyciel Microsoftu i filantrop Bill Gates wspiął się właśnie na drugie miejsce listy najbogatszych ludzi na świecie wg Bloomberga. Stało się to po tym, gdy wartość jego majątku przekroczyła symboliczną barierę 100 mld dolarów.
Zobacz wideo

Bill Gates, plasując się na drugim miejscu w indeksie Bloomberga, przegonił takich bogaczy jak: inwestor giełdowy Warren Buffett (miejsce 4.), właściciel Facebooka Mark Zuckerberg (miejsce 6.) czy programista i współtwórca wyszukiwarki Google Larry Page.

Pierwsze miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie wg Bloomberga nadal zajmuje Jeff Bezos, dyrektor generalny firmy Amazon. Majątek Bezosa aktualnie wycenia się na 146 miliardów dolarów. Zdecydowana większość pierwszej dziesiątki indeksu Bloomberga to przedsiębiorcy związani z branżą technologiczną.

Pierwsza dziesiątka indeksu BloombergaPierwsza dziesiątka indeksu Bloomberga Bloomberg

Miejsce Billa Gatesa może jednak szybko się zmienić, bo na ranking Bloomberga kluczowy wpływ ma sytuacja na giełdach papierów wartościowych. W przypadku Gatesa mowa przede wszystkim o akcjach Micorosoftu, które w ostatnich 12 miesiącach zyskały prawie 30 proc., które stanowią większą część jego majątku.

Więcej o: