Michał Kiciński, współtwórca CD Projektu, ma nowy pomysł na biznes. Razem z Bobby Burger

Michał Kiciński, jeden z twórców firmy CD Projekt, która stworzyła grę "Wiedźmin", chce wejść w biznes gastronomiczny. Wspólnie z założycielami sieci Bobby Burger powołał nową spółkę - Real Food. Stawia na flexitarianizm.
Zobacz wideo

Współtwórca CD Projektu Michał Kiciński wniósł kapitał i swoją restaurację Wegeguru do nowej spółki Real Food, tworzonej z założycielami sieci Bobby Burger, podał Bobby Burger. Nowy podmiot - Real Food S.A. w maju wystartuje ze zbiórką crowdfundingową na Crowdway.pl. Chce pozyskać 4 mln zł.

Michał Kiciński wchodzi w gastronomię

"Analiza trendów w gastronomii, takich jak m.in. flexitarianizm, czyli elastyczny wegetarianizm oraz wyników badań konsumenckich, skłoniła nas do tego, by utworzyć grupę kapitałową Real Food SA. Oprócz dalszego rozwoju sieci burgerowni w całej Polsce, chcemy zagospodarować potrzeby różnych grup konsumentów - jedzących mięso, wegetarian i wegan, wielbicieli burgerów, ale nie tylko" - powiedział współzałożyciel sieci Bobby Burger i członek zarządu Real Food Krzysztof Kołaszewski, cytowany w komunikacie.

Założyciele sieci Bobby Burger do współpracy zaprosili Michała Kicińskiego, współzałożyciela CD projekt - polskiej firmy z branży gier wideo, która stoi za międzynarodowym sukcesem gry "Wiedźmin". Do nowo powstałej spółki inwestor wniósł kapitał, ale też swoją restaurację Wegeguru, działającą w Warszawie od 2017 r., podano także.

"Wegeguru była odpowiedzią na rosnący popyt klientów wielkomiejskich restauracji i barów na zdrową dietę wegańską. Wytrawna kuchnia dla zwolenników diety roślinnej przyciąga nazwiskami mistrzów kuchni i jakością potraw. To koncept, który zasługuje na to, by wyjść poza granice stolicy i razem mamy szansę, by tak się stało" - powiedział Kiciński, także cytowany w komunikacie.

Wspólnikami Real Food SA zostali: Bogumił Jankiewicz, MK Investment Partnership (spółka należąca m.in. do Krzysztofa Kołaszewskiego) oraz Michał Kiciński. W najbliższym czasie do tego grona dołączą nowi akcjonariusze, dzięki ofercie akcji, promowanej m.in. przez kampanię crowdfundingową na platformie Crowdway.pl, zapowiedziano w materiale.

"Bobby Burger wyrósł z fascynacji amerykańską kulturą miejską, którą zaraziliśmy rzesze klientów w całej Polsce. Społeczność zgromadzoną wokół marki, a także grono inwestorów kapitałowych, chcemy zaprosić do współtworzenia dwóch obiecujących konceptów gastronomicznych" - wskazał Kołaszewski.

Chcą 4 mln zł ze zbiórki

W ramach finansowania społecznościowego (crowdinvestingu) Real Food chce pozyskać 4 mln zł. Jej cel to otwarcie kolejnych lokali Bobby Burger i Wegeguru.

"Zamierzamy utrzymywać obecną dynamikę wzrostu. Dzięki zebranym środkom Bobby Burger zawita do nowych miast oraz zagęści sieć burgerowni tam, gdzie ma już wierne grono fanów. Z kolei Wegeguru będzie mógł rozszerzyć koncept na kolejne restauracje, także poza Warszawą" - powiedział dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w sieci Bobby Burger Maciej Sobolewski.

W samym 2018 r. burgerownie Bobby Burger odwiedziło ponad milion klientów, a sieć powiększyła się o 5 nowych lokali.

"Trzy z pięciu uruchomionych w ubiegłym roku burgerowni to lokale własne. Nadal będziemy rozwijać franczyzę, ale nasz główny cel to wzrost sieci punktów należących w całości do nowo powstałej grupy Real Food" - zapowiedział Kołaszewski.

Poinformował też, że w 2018 r. łączne przychody z lokali własnych i franczyzowych Bobby Burger wzrosły o 23 proc. r/r i przekroczyły 37 mln zł.

Jak zapowiadają przedstawiciele sieci, do połowy br. powiększy się ona przynajmniej o pięć nowych burgerowni.

"Do końca maja planujemy otwarcie dwóch kolejnych lokali Bobby Burger w Warszawie, w czerwcu natomiast pierwszej burgerowni w Siedlcach. Do połowy roku pojawi się również trzeci lokal Bobby Burger na mapie Łodzi i drugi w Szczecinie - tym razem w nowym systemie kontenerowym Bobby Burger Smart Cube" - powiedział Sobolewski.

Bobby Burger zaczynał działalność od food trucka, który w 2012 r. wyjechał na ulice Warszawy. Już rok później powstał pierwszy lokal w centrum stolicy, a marka ruszyła z systemem franczyzowym. W ciągu kolejnych sześciu lat zbudował sieć lokali własnych i franczyzowych, która dziś liczy 38 burgerowni w 17 miastach.

Wegeguru to wegańska restauracja założona przez Michała Kicińskiego, współzałożyciela CD Projekt, a obecnie inwestora m.in. Disco WTMH, Id'eau. Zlokalizowana jest w centrum Warszawy, blisko placu Zbawiciela.

Zobacz wideo
Więcej o: