"To prawdziwy przełom". Koncern TUI uruchomił loty czarterowe z lotniska w Modlinie

Jeden z liderów europejskiego biznesu turystycznego uruchomił loty czarterowe z portu w Modlinie. Dziś odleciał pierwszy samolot linii TUI do Hammametu w Tunezji.
Zobacz wideo

Koncern z ponad 40-letnim stażem na rynku turystycznym zdecydował się uruchomić rejsy z lotniska w Modlinie. Po dzisiejszym inauguracyjnym locie do Hammametu w Tunezji, zaplanowane są już rejsy 29 kwietnia do Antalii w Turcji oraz 3 czerwca do Tirany w Albanii.

Loty czarterowe TUI będą pierwszą konkurencją dla linii lotniczych Ryanair, które były do tej pory monopolistą Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin. Jak donosi branżowy portal Fly4free.pl, od czerwca z lotniska w Modlinie ma też zacząć latać bułgarska linia Voyage Air.

Zarząd lotniska nie kryje zadowolenia z podjętej przez TUI Poland decyzji i potwierdza, że są prowadzone dalsze rozmowy na temat lotów czarterowych dla innych kierunków. 

Dzisiejszy start samolotu z pasażerami TUI Poland to prawdziwy przełom i początek zmian jakie zachodzą w naszym porcie lotniczym. Jesteśmy pewni, że dzisiejsze wydarzenie zainicjuje szybki rozwój połączeń czarterowych z naszego lotniska. Wciąż prowadzimy rozmowy o współpracy z innymi touroperatorami i wierzymy, że przyniosą one efekty w postaci uruchomienia nowych kierunków jeszcze w tym roku 

- podsumował Leszek Chorzewski, p.o. prezesa zarządu portu w Modlinie.

Port lotniczy Warszawa/Modlin w 2018 r. obsłużył 3 081 966 pasażerów. W I kwartale 2019 r. lotnisko obsłużyło już 718 635 pasażerów, co oznacza wzrost w wysokości 5,2 proc. dla I kwartału w porównaniu z rokiem poprzednim.

Przypomnijmy, że w marcu zgromadzenie wspólników Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin podjęło kierunkową uchwałę, umożliwiającą zwiększenie kapitału spółki o 50 mln zł. Dofinansowanie nastąpi poprzez ustanowienie nowych udziałów, które w całości zostaną objęte przez województwo mazowieckie.

Działajmy razem na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (60)
Koncern turystyczny TUI uruchomił loty czarterowe z lotniska w Modlinie. Zarząd portu ma apetyt na więcej
Zaloguj się
 • montagnes44

  Oceniono 18 razy 16

  Z Modlina powinni latać tylko na północ, na południe Europy jest przecież bliżej z Radomia. To takie oczywiste.

 • marc.pl

  Oceniono 21 razy 15

  Gdyby samolot startował z Radomia a nie z Modlina to do Tunezji pasażerowie mieliby o 100 kilometrów bliżej - tak twierdzi pisowski mędrzec Suski z zawodu perukarz.

 • antyqrdupel

  Oceniono 19 razy 15

  a pisiory wolą Radom bo tam nic nie lata. " I żeby nie było niczego"-wg mądrości ich klasyka))

 • pollion1

  Oceniono 11 razy 9

  a w Radomiu ostatnie kaczki odleciały i cały misterny plan poszedł się je-ć

 • Oceniono 10 razy 8

  Tylko mogli w Radomiu ma powstać stocznia jak wiemy okrętów Marynarki Wojennej nowszej generacji to znaczy podwodne lotniskowce tak jak sobie wymarzył były Hetman

 • yotempe

  0

  Przełom po prawie 7 latach od rozpoczęcia lotów (no, 6 jeśli uwzględnić przerwę spowodowaną dziurami w pasie startowym). No i ciekawe, kiedy odbywać się będą rejsy TUI? Rozumiem w przerwie między rejsami Ryanair'a, czyli 22.00 - 04.00.

 • darek638

  Oceniono 4 razy 0

  W starciu z Radomiem jestem za Modlinem ale
  4x718 tysięcy to nie jest 3 miliony, czyli wzrostu
  nie było.

 • absyntowy_profesor

  Oceniono 1 raz -1

  I?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX