Twój e-PIT. Ministerstwo Finansów ostrzega przed SMS-ami. Sprawa zgłoszona do ABW

Ministerstwo Finansów ostrzega przed oszukańczymi SMS-ami dotyczącymi autoryzacji zeznań podatkowych złożonych drogą internetową - poprzez usługi Twój e-PIT oraz e-Deklaracje. Osoby, które dadzą się nabrać, mogą stracić pieniądze.
Zobacz wideo

Przed fałszywymi SMS-ami ostrzega na swojej stronie internetowej i w mediach społecznościowych Ministerstwo Finansów oraz rzecznik resortu. W wiadomościach znajduje się informacja o rzekomej konieczności "autoryzacji podpisu" deklaracji podatkowej złożonej drogą elektroniczną, oraz prośba grzywny za brak takiej autoryzacji. Poza tym w SMS-ie znajduje się link do strony z płatnością.

Ministerstwo zapewnia, że nie ono jest nadawcą wiadomości, i że jest to próba wyłudzenia, która już została zgłoszona do ABW do Zespołu Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego.

Resort przypomina, że korzystanie z usługi Twój e-PIT oraz systemu e-Deklaracje jest bezpłatne.

Strona, do której kierował link w SMS-ach, jest już "blokowana" przez przeglądarkę Chrome zarówno w wersji standardowej, jak i mobilnej. Użytkownicy są ostrzegani, że na tej stronie możemy zostać podstępnie nakłonieni do wykonania niebezpiecznych czynności.

.. .

To nie pierwszy raz, gdy można się nabrać na oszustwa wokół usługi Twój e-PIT. Gdy została udostępniona w połowie lutego, cyberprzestępcy rozsyłali maile z "zaproszeniami" do skorzystania z niej. Niestety, link kierował nie do usługi Twój e-PIT, ale do złośliwego oprogramowania.

Dzięki działalności Greenpeace możesz wspierać rozwój ekologicznego rolnictwa. Wpłać datek >>

embed
Zobacz wideo
Więcej o: