Tczew. Centrum handlowe ma nowego właściciela. Teraz będzie tam kościół

Kościół Zielonoświątkowy w Tczewie nabył budynek przy ul. Kwiatowej 4, w którym do niedawna znajdowało się centrum handlowe oraz sklep sieci Piotr i Paweł. Nieruchomość ma się stać świątynia i miejskim centrum życia wspólnotowego.

Problemy finansowe firmy Piotr i Paweł zmusiły przedsiębiorstwo do zamykania kolejnych placówek. Tak stało się również w Tczewie, gdzie w 2017 roku zlikwidowano sklep tej sieci znajdujący się w centrum handlowym przy ul. Kwiatowej 4. Od tamtej pory właścicielowi obiektu nie udało się znaleźć innego znaczącego najemcy. W centrum handlowym liczącym 4,6 tys. mkw planowano remont, ale nie udało się go przeprowadzić. Pod koniec kwietnia nieruchomość kupił liczący 200 wiernych Kościół Zielonoświątkowy w Tczewie - informuje "Wirtualna Polska"

W Tczewie powstanie nietypowy kościół. Zielonoświątkowcy kupili byłe centrum handlowe

O pomyśle na zagospodarowanie przestrzeni w byłym centrum handlowym opowiedział pastor Kościoła Zielonoświątkowego w Tczewie Janusz Meisser. Budynek ma być siedzibą Kościoła, ale także "chrześcijańskim centrum społecznym", w którym będą odbywać różne wydarzenia stymulujące życie wspólnotowe mieszkańców Tczewa. W krótkim nagraniu opublikowanym na portalu YouTube pastor Meisser zapewnił, że budynek ten ma służyć miastu, a zapraszane do niego będą różne grupy społeczne. 

 

Możliwe, że pierwsze nabożeństwa w nowej siedzibie Kościoła Zielonoświątkowego odbędą się już latem. W byłym centrum handlowym ma powstać także kawiarenka - informuje TV Tetka Tczew. Zakup budynku był możliwy dzięki składkom wiernych Kościoła Zielonoświątkowego, a wspólnota nie otrzymała żadnej zewnętrznej pomocy finansowej. Oprócz budynku, Kościół Zielonoświątkowy w Tczewie kupił także przynależący do tego obiektu parking liczący 150 miejsc postojowych. 

Więcej o: