Elżbieta Rafalska: Mamy propozycję, żeby program "Dobry start" to była ustawa

Resort rodziny, pracy i polityki społecznej będzie zabiegał o zapisanie programu "Dobry start" w formie ustawy.
Zobacz wideo

Szefowa resortu, minister Elżbieta Rafalska przypomniała w TVP Info, że dzięki rządowemu programowi można już teraz raz w roku dostać dodatkowe 300 złotych dla swojego dziecka, które rozpoczyna nowy rok szkolny. Wnioski można składać od 1 lipca.

"Chcemy, żeby ten rządowy program nie był tylko i wyłącznie programem, więc mamy propozycję, żeby to była ustawa, która ma coroczne gwarancje finansowania tych wydatków, które wynoszą 1,4 miliarda złotych" - powiedziała Elżbieta Rafalska.

Minister zauważyła, że program nie ma kryterium dochodowego, więc środki otrzyma każdy uczeń. Pieniądze mają pomóc lepiej doposażyć wyprawkę szkolną. 

Czytaj więcej: Wkrótce urodzi ci się dziecko? Ważna zmiana w "500 plus". Elżbieta Rafalska: "Termin składania wniosku wydłuża się"

Nowelizacja 500 plus

Senat debatował dziś nad nowelizacją programu "Rodzina 500 plus". Rozszerza ona prawo do świadczenia na wszystkie dzieci do 18 roku życia. Oznacza to, że z programu będą mogli skorzystać również jedynacy bez względu na dochód ich rodziny.

Prawo do świadczenia nabędą także dzieci umieszczone w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Minister Elżbieta Rafalska mówiła w Senacie,, że "program jest dobrą inwestycją w rodziny".

Zobacz wideo
Więcej o: