Wiceprezes Credit Agricole: "Plotki o wycofaniu się z Polski są zdecydowanie przesadzone"

Plotki o tym, że Credit Agricole myśli o wycofaniu się z Polski są zdecydowanie przesadzone. Jest wręcz przeciwnie, rozwijamy wiele nowych linii biznesowych oprócz bankowości detalicznej. Czujemy, że w Polsce jest bardzo duży potencjał rozwoju i chcemy na tym rynku pozostać - mówi w wywiadzie dla next.gazeta.pl Jędrzej Marciniak, wiceprezes banku Credit Agricole.

Wiceszef Credit Agricole nie zgadza się też z często słyszaną ostatnio na rynku opinią, że w Polsce jest miejsce dla kilku uniwersalnych banków.

- W Polsce jest miejsce dla dobrych banków, dla najlepszych z punktu widzenia klienta. Jest miejsce dla dużych banków, które my nazywamy często molochami, ponieważ Credit Agricole będąc średniej wielkości bankiem w Polsce dużo korzysta na tym, że klienci szukają bliższego kontaktu z doradcą, bliższego kontaktu z placówką i trafiają właśnie do nas. (...) Polska gospodarka ciągle dynamicznie się rozwija, tak że wierzę, że sektor bankowy jest otwarty dla wielu graczy. I to dobrze z punktu widzenia klientów - powiedział Marciniak.

Jędrzej Marciniak dodał też, że ze względu na konkurencję na rynku bankowym w naszym kraju klienci powinni się czuć bezpiecznie, jeśli chodzi o ewentualne zmiany cen usług bankowych.

Zobacz wideo
Więcej o: