Idea Bank ma kuratora. Ustanowiła go KNF. Cel - "doprowadzenie do poprawy sytuacji"

Komisja Nadzoru Finansowego ustanowiła kuratora dla Idea Banku. Został nim Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) ustanowiła dla Idea Banku kuratora w celu poprawy sytuacji banku, ze względu na powstanie zagrożenia dla interesów posiadaczy rachunków bankowych w związku z naruszeniem przez bank łącznego współczynnika kapitałowego, podał bank. Zgodnie z art. 144 ust. 6 Ustawy KNF powierzyła funkcję kuratora Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu (BFG).

Idea Bank ma kuratora

"W uzasadnieniu decyzji KNF wskazała m.in. że celem zastosowania powyższego środka w postaci ustanowienia kuratora jest 'wsparcie procesu opracowywania działań naprawczych i ich realizacji przez aktualny zarząd banku, co może przyczynić się do zwiększenia zaufania do banku i jego władz" - czytamy w komunikacie. 

Wybór kuratora w postaci Bankowego Funduszu Gwarancyjnego podyktowany jest doświadczeniem Funduszu w działaniach o charakterze restrukturyzacyjnym oraz ma umożliwić skuteczną i efektywną autosanację, podano także.  

"Ustanowienie kuratora jest elementem wsparcia przez Komisję Nadzoru Finansowego i Bankowy Fundusz Gwarancyjny organów banku w działaniach nakierowanych na poprawę i ustabilizowanie sytuacji banku. Kurator ustanowiony w Idea Banku nie jest organem banku, a jego działalność nie ogranicza uprawnień organów statutowych. Kurator może brać udział we wszystkich posiedzeniach organów banku. Powyższy sposób określenia zadań kuratora ma celu umożliwienie kuratorowi efektywne wspieranie organów banku w podejmowanych działaniach restrukturyzacyjnych. Ustanowienie kuratora pozostanie bez wpływu na świadczenie przez Idea Bank usług na rzecz jego klientów" - podał KNF w komunikacie. 

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla małych firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r. Aktywa razem banku wyniosły 20,47 mld zł na koniec 2018 r.

Więcej o:
Komentarze (23)
Idea Bank ma kuratora. Ustanowiła go KNF. Cel - "doprowadzenie do poprawy sytuacji"
Zaloguj się
 • laszczyny

  Oceniono 8 razy 6

  PISoBOLSZEWIA wykańcza kolejny bank.
  Pozdrowienia z SKOK -ów na kasę.

 • bamapo

  Oceniono 7 razy 5

  Pislam nie wybacza

 • berek-oberek

  Oceniono 5 razy 5

  Pytaniem jest kto wpłaci symboliczną złotówkę, Pekao czy Alior?

 • zd46

  Oceniono 2 razy 2

  Tylko dlaczego w sprawie SKOK-ow tak nie PODSKAKUJĄ?

 • zd46

  Oceniono 2 razy 2

  Kaczyński jest mściwy i nie uznaje sprzeciwu, nie daruje Czarneckiemu ani za życia ani po śmierci

 • farcry3

  Oceniono 2 razy 2

  Drodzy Klienci tzw. grupy kapitałowej LC i SKOK-ów ! Jedżcie na Malediwy, Kajmany czy inne Luksemburgi , Wasze pieniądze tam są .

 • ganro

  Oceniono 6 razy 2

  To już po banku, zawsze tak było jak KNF się obudzi z ręką w nocniku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX