Wydatki RFN na pomoc uchodźcom. Nowy rekord

W ubiegłym roku Niemcy wsparły biedne kraje Afryki i Bliskiego Wschodu kwotą 8 mld euro. Prawie 15 mld wydano na uchodźców i migrantów w Niemczech.

Rząd Niemiec wydał w ubiegłym roku 23 miliardy euro na zwalczanie przyczyn migracji w Afryce i Azji oraz na integrację migrantów, którzy przybyli już do Niemiec. To wzrost o 10,6 procent w porównaniu z rokiem 2017, a zarazem nowy rekord.

Liczby pochodzą z rządowego opracowania, do którego dotarł dziennik "Bild". Dokument przygotowany przez ministerstwo finansów, w środę (22.05.2019) ma być zatwierdzony na posiedzeniu rządu.

8 mld na pomoc na miejscu

Największa część tej kwoty, prawie 8 mld euro, popłynęła do biednych krajów Afryki i Azji. Pieniądze mają pomóc na miejscu w zwalczaniu przyczyn migracji do Europy.

7,5 mld euro przekazano niemieckim krajom związkowym (landom) na sfinansowanie rejestracji i zakwaterowania migrantów, którzy przybyli już do Niemiec.

Kolejne dwa miliardy euro wydano na kursy integracyjne, półtora miliarda na postępowanie azylowe, ponad miliard na dodatkowe miejsca w przedszkolach.

W 2017 roku łączne koszty z tego tytułu wyniosły 20,7 mld euro - podał "Bild".

embed