VeeamON 2019: Veeam dołącza do klubu 1 miliarda dolarów. Firma prezentuje nową wersję Availability Orchestrator

Daniel Maikowski, Miami
Veeam zaprezentował nową wersję popularnego narzędzia Availability Orchestrator, które pomaga w odzyskaniu danych w przypadku poważnej awarii czy ataku ransomware. Firma oficjalnie dołączyła do grona biznesów, których przychody przekraczają 1 miliard dolarów.
Zobacz wideo

80 procent firm w ciągu ostatnich dwóch lat spotkało się z co najmniej jednym poważnym incydentem, który wymagał od nich wdrożenia procedury odtwarzania awaryjnego (ang. Disaster RecoveryDR). Okazuje się, że każda godzina awarii tylko jednej aplikacji może kosztować średnio 102 tys. dolarów. Dlatego niezwykle istotne jest, aby proces odzyskiwania danych przebiegał szybko i niezawodnie.

Nowa wersja Availability Orchestrator (v2), którą Veeam zaprezentował w czasie konferencji VeeamON 2019, ma znacząco usprawnić proces DR i uczynić go bardziej zautomatyzowanym i niezawodnym. Co więcej, Veeam zapewnia, że narzędzie to sprawdzi się zarówno w przypadku dużych firm, jak i mniejszych biznesów, dla których proces odtwarzania awaryjnego był dotychczas niedostępny lub bardzo kosztowny.

Nowa wersja Veeam Availability Orchestrator eliminuje wyzwania związane z ręcznymi procesami, wprowadzając niezawodne odzyskiwanie maszyn wirtualnych, niezależnie od tego, czy są one chronione przez kopie zapasowe czy repliki 

– tłumaczy Danny Allan, wiceprezes ds. strategii produktu w Veeam.

Veeam Availability Orchestrator to narzędzie, które w połączeniu z usługą Veeam Backup & Replication automatyzuje tworzenie, dokumentowanie i testowanie planów odzyskiwania po awarii, co zapewniają firmom ciągłość działania, jak również zgodność z przepisami.

Veeam dołącza do klubu 1 mld dolarów

Współzałożyciel i wiceprezes Veeam Ratmir Timashev podczas VeeamON 2019 potwierdził również, że firma dołączyła do elitarnego grona biznesów, których roczne przychody przekraczają 1 miliard dolarów.

"W 2013 roku przewidywałem, że osiągniemy ten cel w ciągu sześciu lat i tak też się stało" - zaznaczył Timashev. "Rynek wciąż się zmienia. Backup jest kluczowy, ale klienci szukają czegoś więcej" dodał.

Z narzędzi i usług Veeam korzysta obecnie już 350 tys. klientów, a ich liczba każdego miesiąca zwiększa się średnio o 4 tysiące. Ratmir Timashev przyznał, że osiągnięcie tych celów zamyka "pierwszy rozdział" działalności koncernu, a jednocześnie rozpoczyna "rozdział drugi", którego celem jest uczynienie Veeam światowym liderem w obszarze backupu, ale w całym sektorze zarządzania danymi w chmurze.

Więcej o: