Uber miał w pierwszy kwartale miliard dolarów straty

Uber Technologies odnotował 1,01 mld dolarów netto straty w pierwszym kwartale 2019 r. przy przychodach na poziomie ponad 14 mld dolarów. Inwestorzy i analitycy nie są jednak zaskoczeni, gdyż takiego właśnie wyniku spółki się spodziewali.
Zobacz wideo

Dodatkowo, przed takim kiepskim wynikiem finansowym ostrzegała też sama firma przed swoim giełdowym debiutem w maju. Straty są duże, ale jak podał Wall Street Journal, szybko rozwijająca się firma z nimi się liczy i koncentruje na długoterminowej ekspansji. 

Nasze wyniki za pierwszy kwartał 2019 r. były blisko górnej granicy przedziału, który ogłosiliśmy w zeszłym miesiącu w naszym prospekcie emisyjnym. Inwestycje pozostają skoncentrowane na globalnej platformie ekspansji i długoterminowego zróżnicowania produktowego i technologicznego

- potwierdził Nelson Chai, dyrektor finansowy Ubera.

Uber na giełdzie

Akcje Ubera zadebiutowały na giełdzie w Nowym Jorku 10 maja po cenie 42 dolarów za sztukę. Dziś jest to ponad 39 dol., co daje wartość rynkową całej firmy na poziomie 67 mld dol. Jego debiut był jednym z najbardziej oczekiwanych w ostatnich latach. 

Ostatni tak wyczekiwany debiut firmy technologicznej na giełdzie miał miejsce w 2014 r. w przypadku chińskiej firmy Alibaba. Jej właściciel, Jack Ma, jest obecnie najbogatszym człowiekiem w Azji i 21. najbogatszym człowiekiem na świecie wg rankingu Bloomberga. Firma założona w 1999 r. koncentruje się na sprzedaży internetowej i usługach chmurowych. To do niej należy m.in. popularny AliExpress czy platforma płatności Alipay.

Zobacz wideo
Więcej o: