Szef PKN Orlen o wsparciu dla Roberta Kubicy w Formule 1: To była bardzo dobra inwestycja

Prezes Orlenu Daniel Obajtek jest bardzo zadowolony z efektów jak przynosi spółce wsparcie udzielone Robertowi Kubicy w jego powrocie do ścigania w Formule 1. - Między innymi dzięki temu koncern jest już rozpoznawalny na całym świecie - deklaruje.
Zobacz wideo

Szef największej polskiej spółki petrochemicznej w wypowiedzi udzielonej RMF24.pl dodaje również, że wspieranie Kubicy opłaca się firmie z kilku powodów.

Są dwa podejścia do tego tematu. Po pierwsze jest podejście biznesowe, a po drugie jest podejście CSR-owe (Corporate Social Responsibility - społeczna odpowiedzialność biznesu - red.) i sportowe. Widzimy wzrosty, jeżeli chodzi o detal (handel detaliczny na stacjach - red.). W związku z tym widzimy, że to biznesowo się nam opłaca

- mówi.

Zdaniem Obajtka sportowo i społecznie też jest to opłacalne. - Robert Kubica chciał wejść do Formuły 1 i wszedł. Jest to człowiek, który jest pewnym symbolem w Polsce i na świecie, że się nigdy nie pooddaje (...). 

Czytaj więcej: Połączenie Lotosu z Orlenem coraz bliżej. Daniel Obajtek ogłasza: Wszyscy będą wygrani

Robert Kubica z PKN Orlen

Przypomnijmy, że PKN Orlen został oficjalnym partnerem zespołu Formuły 1 Williams Martini Racing z Robertem Kubicą po koniec listopada 2018 roku. Dzięki umowie logotyp Orlen znajduje się na bolidach oraz kombinezonach zawodników występujących w tych najbardziej prestiżowych i najpopularniejszych wyścigach samochodowych świata. 

Według informacji Sport.pl PKN Orlen wsparł zespół Williamsa kwotą 10 milionów euro.

Robert Kubica to pierwszy w historii Polak startujący w Formule 1, w której zadebiutował podczas Grand Prix Węgier 2006. Stanął także na najwyższym stopniu podium podczas Grand Prix Kanady 2008. W latach 2013-2016 startował w Rajdowych Mistrzostwach Świata, a w debiutanckim sezonie, za kierownicą Citroena DS3 RRC, został mistrzem świata klasy WRC 2.

Więcej o:
Komentarze (78)
Szef PKN Orlen o wsparciu dla Roberta Kubicy w Formule 1: To była bardzo dobra inwestycja
Zaloguj się
 • jarzebiaknaczczo

  Oceniono 25 razy 23

  A wszystko to przez Falentę, który nagrał, jak pan Morawiecki mówi, że fajnie, iż pan Kubica się rozpaździerzył fabią, bo nie trzeba będzie do tego idioctwa F1 dopłacać. 100 baniek na PR pana premiera bankstera. Cała ta władza ludowa to wielki szwindel.

 • jaki40

  Oceniono 17 razy 17

  Poprzedniego prezesa ciągano do prokuratury za "nietrafioną" inwestycję i możliwość poniesienia strat przez koncern na wysokość około 12 milionów ! Przyjdzie czas rozliczenia bajtka-o

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 18 razy 16

  Między innymi dzięki temu koncern jest już rozpoznawalny na całym świecie...Co właściwie chce nam ten gość powiedzieć? I teraz spółka petrochemiczna zacznie sprzedawać benzynę w Rosji, Iranie...I to jest warte 100 milionów..

 • wpac

  Oceniono 14 razy 14

  Wracaj do Pcimia Ćwolu.

 • omniscio

  Oceniono 15 razy 13

  czy orlen prowadzi sprzedaz poza polska? zatem, jaka korzysc ma orlen ze wzrostu miedzynarodowej rozpoznawalnosci? czy ten czlowiek ma jakiekolwiek doswiadczenie biznesowe?

 • rw1270

  Oceniono 15 razy 13

  Orlen rządzi, krzywa rośnie. Australijczycy, Włosi, Kanadyjczycy i Francuzi po obejrzeniu wyścigów tankują na stacjach Orlenu. Oj, czekaj, nie ma stacji.... Nie szkodzi, oni przylatują do Polski z kanistrami, by zatankować paliwo. Specjalna międzykontynentalna turystyka paliwowa, nowe odkrycie prezesa.

  Oni są jednak wyjątkowo bezczelni.

 • g106

  Oceniono 11 razy 11

  Panie Wójcie, ja też się nie poddaję i zap.... na chleb i - pośrednio w formie podatków - na Kubicę. Nie poddaje się 36 mln Polaków CODZIENNIE. Wzrosła Panu sprzedaż detaliczna? Gdzie? W Polsce? A niby gdzie mamy tankować? Rozumiem, że Australijczycy i Bahrańczycy rozpoznają Orlen... hm i co? Ja potrafię rozpoznać za to Petrobras więc jak pojadę kiedyś do Brazylii to kupię na ich stacjach paliwo. Żenada Obajtku dla Ciemnego Ludu

 • juma07

  Oceniono 15 razy 11

  A co ma qrna powiedzieć ????? , że umoczyli 100 mln dol, na nieudany projekt? on jest z rozdania PigSu. i doskonale wie, że sukces to 27:1 w plecy... i jest git, feta i cmoki i ahy....
  jednym słowem nie da się być dalej niż ostatnim i to jest sukces... nie da sie bardziej niż bardziej...

 • bjuras

  Oceniono 11 razy 7

  To taka inwestycja, jak sławetne "zwycięstwo" 27:1.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX