Szef PKN Orlen o wsparciu dla Roberta Kubicy w Formule 1: To była bardzo dobra inwestycja

Prezes Orlenu Daniel Obajtek jest bardzo zadowolony z efektów jak przynosi spółce wsparcie udzielone Robertowi Kubicy w jego powrocie do ścigania w Formule 1. - Między innymi dzięki temu koncern jest już rozpoznawalny na całym świecie - deklaruje.
Zobacz wideo

Szef największej polskiej spółki petrochemicznej w wypowiedzi udzielonej RMF24.pl dodaje również, że wspieranie Kubicy opłaca się firmie z kilku powodów.

Są dwa podejścia do tego tematu. Po pierwsze jest podejście biznesowe, a po drugie jest podejście CSR-owe (Corporate Social Responsibility - społeczna odpowiedzialność biznesu - red.) i sportowe. Widzimy wzrosty, jeżeli chodzi o detal (handel detaliczny na stacjach - red.). W związku z tym widzimy, że to biznesowo się nam opłaca

- mówi.

Zdaniem Obajtka sportowo i społecznie też jest to opłacalne. - Robert Kubica chciał wejść do Formuły 1 i wszedł. Jest to człowiek, który jest pewnym symbolem w Polsce i na świecie, że się nigdy nie pooddaje (...). 

Czytaj więcej: Połączenie Lotosu z Orlenem coraz bliżej. Daniel Obajtek ogłasza: Wszyscy będą wygrani

Robert Kubica z PKN Orlen

Przypomnijmy, że PKN Orlen został oficjalnym partnerem zespołu Formuły 1 Williams Martini Racing z Robertem Kubicą po koniec listopada 2018 roku. Dzięki umowie logotyp Orlen znajduje się na bolidach oraz kombinezonach zawodników występujących w tych najbardziej prestiżowych i najpopularniejszych wyścigach samochodowych świata. 

Według informacji Sport.pl PKN Orlen wsparł zespół Williamsa kwotą 10 milionów euro.

Robert Kubica to pierwszy w historii Polak startujący w Formule 1, w której zadebiutował podczas Grand Prix Węgier 2006. Stanął także na najwyższym stopniu podium podczas Grand Prix Kanady 2008. W latach 2013-2016 startował w Rajdowych Mistrzostwach Świata, a w debiutanckim sezonie, za kierownicą Citroena DS3 RRC, został mistrzem świata klasy WRC 2.

Więcej o: