Kurs bitcoin - 08.08. Prawie 12 tysięcy dolarów za bitcoina [cena bitcoin, btc, bitcoin price]

Kurs bitcoin - czwartek 08.08. O godzinie 8:40 za jednego bitcoina trzeba zapłacić 11 856 dolarów. Bitcoin po wczorajszych porannych wahaniach znowu wraca na kurs wzrostowy. W porównaniu do wczorajszego notowania kryptowaluta odnotowuje wzrost. Wczoraj za jednego bitcoina trzeba było zapłacić 11 537 dolarów.
Zobacz wideo

Inwestowanie w kryptowaluty nadal cieszy się duża popularnością mimo tego, że od lipca 2017 roku ostrzegają przed nim Komisja Nadzoru Finansowego i Narodowy Bank Polski. W czwartek 8 sierpnia o godzinie 8:40 średnia cena za jednego bitcoina wynosiła 11 856 amerykańskich dolarów. W pomiarze dobowym widać duże wahania tej waluty. W ciągu 24 godzin bitcoin kosztował od minimalnie 11 465 dolarów (7 sierpnia godzina 2:30) do maksymalnie 12 152 dolarów (7 sierpnia 15:00).

Bitcoin najpopularniejszą z walut wirtualnych [cena bitcoin, btc, bitcoin price]

W czwartek cena Bitcoina na rynku utrzymywała się na poziomie około 11,8 tysięcy dolarów. Według  prognoz ekonomistów koniec tygodnia może przynieść zmiany na rynku kryptowalut. Świadczyć o tym mogą notowania, które momentami przekraczają 12 tysięcy dolarów za jednego bitcoina. Według zapowiedzi bitcoin będzie stale utrzymywał się na wysokim poziomie chociaż istnieje też szansa, że w najbliższym czasie notowania spadną. Jeśli do końca dnia bitcoin spadnie poniżej 11 tysięcy dolarów, w przyszłym tygodniu kursy mogą obniżyć się do poziomu 10, czy nawet 8 tysięcy dolarów.

KNF i NBP ostrzegają przed inwestowaniem w bitcoina

Od 2017 roku NBP i KNF od 2017 roku ostrzegają przed inwestowaniem w wirtualne waluty. Według polskich oddziałów finansowych posiadanie kryptowalut wiąże się z dużym ryzykiem. Narodowy Bank Polski i Komisja Nadzoru Finansowego w komunikacie wymieniają m.in. ryzyko utraty środków w przypadku i ryzyko oszustwa np. przez firmy działające w ramach tak zwanych piramid finansowych. Instytucje te ostrzegają, że przez brak kontroli tego rynku w krótkim czasie może przełożyć się na duże straty zgromadzonych środków.

Więcej o: