Kurs bitcoin - 13.08. 11 tysięcy dolarów za bitcoina [cena bitcoin, btc, bitcoin price]

Kurs bitcoin - wtorek 13.08. O godzinie 11:00 za jednego bitcoina trzeba było zapłacić 11 350 dolarów. Obserwując aktualne dane, widać spore wahania na rynku tej kryptowaluty. W sobotę z poziomu prawie 12 tysięcy dolarów kurs spadł o niecały tysiąc. Jest to więc początek przewidywanego przez ekonomistów osłabienia bitcoina. Przed inwestowaniem w kryptowaluty nadal ostrzega KNF i NBP.
Zobacz wideo

We wtorek 13 sierpnia o godzinie 11 za jednego bitcoina trzeba było zapłacić 11 350 amerykańskich dolarów. Dobowy pomiar kryptowaluty pokazuje spore wahania bitocina. Znaczący spadek tej wirtualnej waluty obserwowany jest od soboty, kiedy z poziomu przekraczającego 12 tysięcy nastąpił spadek na 11 300 dolarów za jednego bitcoina. Z opóźnieniem sprawdziły się więc prognozy ekonomistów, którzy przewidywali od piątku osłabienie tej kryptowaluty.

Na spadek kursu bitcoina wpływ może mieć opóźnienie decyzji Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która odracza postanowienie w sprawie trzech propozycji powstania bitcoinowych funduszy. SEC argumentuje opóźnienia obawami związanymi z manipulacją rynkową i brakiem nadzoru nad kryptowalutami.

Tygodniowy kurs bitcoinaTygodniowy kurs bitcoina fot. investing.com

Bitcoin najpopularniejszą z kryptowalut [cena bitcoin, btc, bitcoin price]

Zgodnie z informacjami portalu comparic.pl bitcoin jest najbardziej rozpoznawalną kryptowaluą w Polsce. Aż 95 procent Polaków słyszało tę nazwę - o wiele gorzej wypada znajomość innych wirtualnych walut takich jak Litecoin czy Dash. 

KNF i NBP ostrzegają przed inwestowaniem w bitcoina

Narodowy Bank Polski i Komisja Nadzoru Finansowego od lipca 2017 roku ostrzegają przed inwestowaniem w wirtualne waluty. Polskie instytucje finansowe alarmują, że posiadanie kryptowalut, w tym najpopularniejszego w naszym kraju bitcoina, wiąże się ze sporym ryzykiem inwestycyjnym. KNF w opublikowanym komunikacie punktuje m.in. zagrożenie utraty środków czy ryzyko oszustwa, w przypadku zainwestowania bitcoinów w firmy działające na podstawie piramid finansowych.

Więcej o: