Kurs bitcoin - 14.08. 10 tysięcy dolarów za bitcoina [cena bitcoin, btc, bitcoin price]

Kurs bitcoin - środa 14 sierpnia. O godzinie 11:00 za jednego bitcoina trzeba zapłacić 10 464 dolarów. Poprzedniego dnia o tej samej godzinie kurs bitcoina plasował się w granicach 11 350 amerykańskich dolarów. W ciągu doby obserwowany jest spadek sięgający prawie tysiąca dolarów, a tendencja zniżkowa postępuje z każdą godziną. Przypominamy, że przed inwestowaniem w wirtualne waluty przestrzega NBP i KNF.
Zobacz wideo

Osłabienie bitcoina obserwowane jest od soboty, kiedy z poziomu prawie 12 tysięcy złotych kurs kryptowaluty spadł o niecały tysiąc dolarów. Już w zeszłym tygodniu ekonomiści przewidywali, że po wysokich wartościach w ubiegłym tygodniu, wirtualna waluta zacznie się osłabiać. Według nich bitcoin ma spaść do 10, a nawet 8 tysięcy dolarów. W środę 14 sierpnia o godzinie 11 za jednego bitcoina trzeba zapłacić 10 464 amerykańskich dolarów.

Dobory kurs bitcoina - 14 sierpnia.Dobory kurs bitcoina - 14 sierpnia. fot. investing.com

Bitcoin najpopularniejszą z kryptowalut [cena bitcoin, btc, bitcoin price]

Jak podaje portal comparic.pl już druga drużyna z ligi NBA akceptuje bitcoiny jako formę płatności za bilety na mecze i inne produkty. Zespół Dallas Mavericks informację tę potwierdził wczoraj na swoim koncie na Twitterze. Płatności można dokonywać za pośrednictwem procesora BitPay. Od 2014 roku bilety na mecze NBA w ten sposób mogli kupować kibice The Sacramento Kings. Nie są to jedyne grupy sportowe korzystające ze współpracy na podstawie bitcoinów. Platforma blockchain socios.com oferuje emisję tokenów dla fanów zespołów Paris Saint-Germain, Juventusu czy West Ham United.

KNF i NBP ostrzegają przed inwestowaniem w bitcoina

NBP i KNF w lipcu 2017 roku wydały komunikat, w którym przestrzegają przed inwestowaniem w kryptowaluty. Polskie instytucje finansowe oceniają, że posiadanie wirtualnych walut wiąże się z dużym ryzykiem inwestycyjnym. Wśród zagrożeń wymieniają utratę zgromadzonych środków i większe ryzyko zainwestowania zebranych środków w firmy działające na zasadach piramid finansowych.

Więcej o:
Komentarze (36)
Kurs bitcoin - 14.08. 10 tysięcy dolarów za bitcoina [cena bitcoin, btc, bitcoin price]
Zaloguj się
 • nanorobot

  Oceniono 14 razy 6

  "Przypominamy, że przed inwestowaniem w wirtualne waluty przestrzega NBP i KNF."

  A ja przypominam, ze NBP i KNF to organizacje przestępcze.

 • sthoss

  Oceniono 8 razy 4

  Informacja o wartości bitcoina w dziale ekonomicznym?
  Przciez to powinno pojawić się tam gdzie wyniki lotto albo w dziale kryminalnym. To z żadnym biznesem nie ma kompletnie nic wspólnego przecież.

 • yerry46

  Oceniono 6 razy 4

  Ech ci biedni inwestorzy (specjalnej troski) - masakra !!

 • ferryk

  Oceniono 10 razy 4

  Syn pyta ojca, Tato co to jest Bitcoin. Odp. Bitcoin synu to jest waluta. c.f Tato a gdzie się nim płaci? Odp. Nigdzie synu!!

 • roll

  Oceniono 7 razy 3

  Kosztował 12 tys.złotych spadł o 1000 $ i kosztuje 11 tys.$.Tragedia.Był kiedyś minister finansów który mylił mln i mld ale to był głupi pissior.

 • druga_wieza

  Oceniono 12 razy 2

  ...a za kilka miesięcy bitcoin będzie wart 40 tysięcy dolarów!
  Albo i nie będzie.

  Każdy kto nie rozumie czym są kryptowaluty ten jest kołek i woda na młyn odwetowców!

 • pomysłowy Dobromir

  0

  Niedobrze mam bitcoinów 37 a teraz tracą wartość, ale to nic wyśle Rydzykowi jako darowiznę, bo koledzy w miejscu zamieszkania na Centralnym nie dają mi spokoju.

 • topjar

  Oceniono 4 razy 0

  naprawdę dobre, Glapi z dwórkami i Chrzanowski Getin za 1 PLN
  "Przypominamy, że przed inwestowaniem w wirtualne waluty przestrzega NBP i KNF."
  no to autorytety się wypowiadają buhaha!!! szkoda że skok bierecki nie ostrzega!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX