Kurs bitcoin - 14.08. 10 tysięcy dolarów za bitcoina [cena bitcoin, btc, bitcoin price]

Kurs bitcoin - środa 14 sierpnia. O godzinie 11:00 za jednego bitcoina trzeba zapłacić 10 464 dolarów. Poprzedniego dnia o tej samej godzinie kurs bitcoina plasował się w granicach 11 350 amerykańskich dolarów. W ciągu doby obserwowany jest spadek sięgający prawie tysiąca dolarów, a tendencja zniżkowa postępuje z każdą godziną. Przypominamy, że przed inwestowaniem w wirtualne waluty przestrzega NBP i KNF.
Zobacz wideo

Osłabienie bitcoina obserwowane jest od soboty, kiedy z poziomu prawie 12 tysięcy złotych kurs kryptowaluty spadł o niecały tysiąc dolarów. Już w zeszłym tygodniu ekonomiści przewidywali, że po wysokich wartościach w ubiegłym tygodniu, wirtualna waluta zacznie się osłabiać. Według nich bitcoin ma spaść do 10, a nawet 8 tysięcy dolarów. W środę 14 sierpnia o godzinie 11 za jednego bitcoina trzeba zapłacić 10 464 amerykańskich dolarów.

Dobory kurs bitcoina - 14 sierpnia.Dobory kurs bitcoina - 14 sierpnia. fot. investing.com

Bitcoin najpopularniejszą z kryptowalut [cena bitcoin, btc, bitcoin price]

Jak podaje portal comparic.pl już druga drużyna z ligi NBA akceptuje bitcoiny jako formę płatności za bilety na mecze i inne produkty. Zespół Dallas Mavericks informację tę potwierdził wczoraj na swoim koncie na Twitterze. Płatności można dokonywać za pośrednictwem procesora BitPay. Od 2014 roku bilety na mecze NBA w ten sposób mogli kupować kibice The Sacramento Kings. Nie są to jedyne grupy sportowe korzystające ze współpracy na podstawie bitcoinów. Platforma blockchain socios.com oferuje emisję tokenów dla fanów zespołów Paris Saint-Germain, Juventusu czy West Ham United.

KNF i NBP ostrzegają przed inwestowaniem w bitcoina

NBP i KNF w lipcu 2017 roku wydały komunikat, w którym przestrzegają przed inwestowaniem w kryptowaluty. Polskie instytucje finansowe oceniają, że posiadanie wirtualnych walut wiąże się z dużym ryzykiem inwestycyjnym. Wśród zagrożeń wymieniają utratę zgromadzonych środków i większe ryzyko zainwestowania zebranych środków w firmy działające na zasadach piramid finansowych.

Więcej o: