Kurs bitcoin - 19.08. Prawie 11 tysięcy dolarów za bitcoina [cena bitcoin, btc, bitcoin price]

Kurs bitcoin - poniedziałek 19.08. O godzinie 10:15 za jednego bitcoina trzeba zapłacić 10 725 dolarów. W ciągu ostatniej doby obserwowany jest stopniowy wzrost średniego kursu tej kryptowaluty, a według zapowiedzi ekonomistów tendencja ta będzie się utrzymywać. Od 2017 roku NBP i KNF przestrzegają przed inwestowaniem w wirtualne waluty.
Zobacz wideo

Osłabienie bitcoina obserwowane jest od wtorku 13 sierpnia. W zeszłym tygodniu za jednego bitcoina można było zapłacić 9 654 dolarów. W poniedziałek 19 sierpnia obserwuje się jednak stopniowy wzrost średniego kursu tej kryptowaluty. O godzinie 10:15 za jednego bitcoina trzeba zapłacić 10 725 amerykańskich dolarów.

Bitcoin najpopularniejszą z kryptowalut [cena bitcoin, btc, bitcoin price]

Ekonomiści cytowani przez portal comparic.pl podają, że bitcoin będzie w tym tygodniu zmierzał w kierunku 11 tysięcy dolarów. Notowania tej kryptowaluty na początku tygodnia charakteryzują się ponad trzyprocentowymi wzrostami i do końca tygodnia powinny powrócić do poziomu około 10-11 tysięcy dolarów. Według prognoz ekonomistów wzrosty bitcoina będą nadal obserwowane, jednak nie będą one tak dynamiczne, jak miało to miejsce w poprzednim miesiącu. Niewielkie wzrosty odnotowane zostały w sumie w aż 83 spośród stu największych wirtualnych walut.

KNF i NBP ostrzegają przed inwestowaniem w bitcoina

Od lipca 2017 roku obowiązuje ostrzeżenie wydane przez Narodowy Bank Polski i Komisję Nadzoru Finansowego. Zgodnie z komunikatem inwestowanie w kryptowaluty obarczone jest sporym ryzykiem. Dotyczy to zwłaszcza zagrożenia utraty zgromadzonych środków czy większego ryzyka związanego z inwestowaniem środków w firmy działające na zasadach przypominających piramidy finansowe.

Więcej o: