Minister Jerzy Kwieciński o programie "Mieszkanie Plus": Pod koniec roku 100 tys. mieszkań w budowie

Minister inwestycji i rozwoju, kandydat na ministra finansów Jerzy Kwieciński podsumował bilans rządowego programu Mieszkanie Plus. Polityk zadeklarował, że pod koniec tego roku 100 tysięcy mieszkań będzie w budowie.
Zobacz wideo

Minister Kwieciński był gościem dziennikarza Roberta Mazurka w RMF FM. Polityk został zapytany o deklarację premiera Mateusza Morawieckiego, który w kwietniu 2018 roku zobowiązał się, że w 2019 roku w budowie ma być 100 tysięcy mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus.

Minister Jerzy Kwieciński deklaruje 100 tys. mieszkań w budowie w ramach "Mieszkania Plus" do końca roku

Dziennikarz przytoczył statystyki, z których wynika, że do tej pory oddanych zostało 867 mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Obecnie budowanych jest dodatkowo 865 mieszkań, co oznacza, że na wszystkich etapach dokumentacji, projektów i budowy nie ma deklarowanych przez ministra 120 tysięcy mieszkań, tylko 18 tysięcy lokali.

Jerzy Kwieciński różnice w liczbach argumentował długim, trwającym kilka lat procesem budowy mieszkań. Według ministra budowa mieszkania w Polsce trwa od czterech do sześciu lat:

Dwa lata to jest, mniej więcej, okres szukania gruntu, przygotowywania projektu, uzyskiwania zezwoleń, wyboru wykonawcy. Później sama budowa to są jakieś dwa-cztery lata. I to daje od czterech do sześciu lat. (...) Chcemy osiągnąć średni standard europejski. naszym celem jest to, żeby za 10 lat być na średnim poziomie europejskim.

Przyszły minister finansów nie chciał odpowiedzieć, czy wybudowano chociaż 40 tysięcy mieszkań które miały być "planem minimum" rządu, ale zobowiązał się jednak, że do końca roku w budowie w ramach Mieszkania Plus będzie 100 tysięcy mieszkań. Jerzy Kwieciński zaznaczył, że w całym kraju przygotowanych jest dziesiątki inwestycji, a grunty szykowane są na budowę łącznie 120 tysięcy mieszkań. Minister zaznaczył, że 100 tysięcy mieszkań w budowie oznacza nie tylko te nieruchomości, których budowa faktycznie się rozpocznie, ale też te lokale, które będą miały przygotowany projekt lub wykupiony grunt.  

Więcej o:
Komentarze (24)
Minister Jerzy Kwieciński o programie "Mieszkanie Plus": Pod koniec roku 100 tys. mieszkań w budowie
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 12 razy 12

  Wkopią słupek w szczerym polu i powiedzą paprociom przed telewizorami, że właśnie kończą budować 100 tys. mieszkań. Pelikany będą bić brawo.

 • Krzysztof Baranowski

  Oceniono 11 razy 11

  Ja proponuję miliard mieszkań w budowie. Jaka różnica czy miliard czy 100 tysięcy? I tak będzie z nich tyle co z polskich samochodów elektrycznych morawieckiego. Niestety miernoty potrafią jedynie obiecywać. Wykonać coś takiego mógłby ktoś, kto myśli a takich niestety PiS w swoich szeregach nie posiada bo jarek się takich boi.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 10 razy 10

  Tradycyjna rodzina tradycyjnie nie ma gdzie mieszkać.
  A MIAŁO BYĆ TYLE TANICH MIESZKAŃ !!!!!!!

 • sil.m

  Oceniono 9 razy 9

  Tak to już było i po co ściemniać:
  1- z 1,4bln zł na inwestycje prezesowi pozostał w kapsie tylko bilon -o tym ćwierkała Pelagia
  2- z 3mln mieszkań oraz 100 tyś. M+ Slajda pozostał tylko ból głowy i cena za 1 m2 / wszystko leży na łopatkach
  3 - rozwój przemysłu okrętowego promuje rdzewiejąca stępka promu i kadłub lodołamacza pospawany taśmami papierowymi
  4 - 1 mln elektromobili robi tłok na drogach "spartaczonych" przez Donka
  5 - Stadninom koni nominaci z Nowogrodzkiej dali taki obrok ,że po kolei padają .
  6- jeszcze nie zbudowano 22 mostów Slajda a już prezes proponuje 100 obwodnic.
  Te inwestycje będą tak przebiegać jak budowa przekop mierzei -wycinka lasów na trasie, sprzedaż drewna i postój na budowie lub ogłaszanie następnych przetargów.

 • i.o.to.chodzi

  Oceniono 9 razy 9

  Jasne. A przy tych 100 000 mieszkań jest milion samochodów elektrycznych.

  A ceny prądu spadły, bo tak podał GUS.

  Inflacji też nie ma.

 • antoszek22

  Oceniono 8 razy 8

  a mnie i tak bardziej rozczulił Gróbarczyk , który zwodowal na sucho kadłub posklejany taśma klejącą i jakby tego było mało zamiast szampana z rozbitej butelki na jego pustym łbie zawisła szmata, której przez chwilę nie mógł z siebie zerwać a jak się udało to oznajmił ze doprojektowanie promu do poświęconej stępki nie wyszło i po 3 latach jego ministerstwo udaje się na poszukiwanie sklepu z projektami gotowymi promów zdolnych przepłynąć przekop Elbląski .

  a wynik wybudowanych mieszkań jest w rzeczywistości jeszcze gorszy bo część inwestycji rozpoczęto wcześniej, zanim ogłoszono ten program.
  Ta ekipa opanowała do perfekcji matactwo i działania pozorowane

 • ar.co

  Oceniono 8 razy 8

  Gębę wykrzywiło mu już prawie tak, jak skazanemu sądownie za kłamstwo Morawieckiemu. Czy to niepohamowany wyraz obrzydzenia wobec Polaków, którzy według kłamcy Morawieckiego mają pracować za miskę ryżu i są na tyle głup[i, żeby kłamcy Morawieckiemu wierzyć?

 • koji12

  Oceniono 7 razy 7

  Skromny był mógł zadeklarować 200 tys. lub okrągły milion. A tak na poważnie to nie mają skrupułów kłamiąc. Z kilkunastu tysięcy zrobi 100 tys. w 3 miesiące. Ma dobrego dilera.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX