Będzie nowy przewoźnik na lotnisku w Modlinie. Od marca polecimy do Wiednia

Bartłomiej Pawlak
Od marca do Wiednia polecimy nie tylko z lotniska Chopina, ale również z Modlina. Połączenie otwiera austriacka linia Laudamotion, która będzie drugim regularnym przewoźnikiem w podwarszawskim porcie.
Zobacz wideo

Pozyskaniem nowego przewoźnika pochwalił się właśnie port lotniczy Warszawa-Modlin. Od marca z podwarszawskiego lotniska polecimy linią Laudamotion do wiedeńskiego portu Schwechat.

Laudamotion poleci z Warszawy do Wiednia

Loty będą realizowane we wszystkie dni tygodnia (raz dziennie). Po raz pierwszy do Wiednia samolot Laudamotion wyleci 29 marca. Dotychczas lotnisko w Modlinie nie oferowało połączeń do Wiednia. Do stolicy Austrii dostać można było się jedynie z lotniska Chopina w Warszawie liniami LOT, Austrian Airlines oraz Wizz Air.

Lotnisko w Modlinie przypomina, że Wiedeń po raz dziesiąty został uznany za "najbardziej ruchliwe miasto na świecie", które stanowi dobry kierunek turystyczny. Warto wspomnieć jednak, że stolica Austrii jest także świetną bazą przesiadkową na inne trasy po Europie i całym świecie. Z portu Schwechat dolecimy do mniej popularnych miejsc (a zarazem gorzej skomunikowanych) np. Kosowa czy Mołdawii.

Nasze połączenia dobrze działają, ponieważ mamy właściwą ofertę dla klientów wrażliwych na cenę. Z dumą oferujemy naszym pasażerom nową trasę non-stop z lotniska Warszawa/Modlin do Wiednia. Dzięki naszym nowym połączeniom City Shuttle zwiększamy naszą docelową siatkę połączeń

- mówi Andreas Gruber, Prezes Zarządu Lauda cytowany w komunikacie Lotniska w Modlinie.

Lauda poleci do ModlinaLauda poleci do Modlina fot. zrzut ekranu ze strony https://www.laudamotion.com/

Lotnisko w Modlinie się rozwija

Zdaniem włodarzy podwarszawskiego portu zaufanie kolejnego przewoźnika pokazuje, że Modlin jest atrakcyjnym kierunkiem lotniczym. Przypominają oni jednak też, że do dalszego rozwoju potrzebne są inwestycje w infrastrukturę.

Współpraca z Laudą i zaufanie, jakim obdarzyła nasze lotnisko austriacka linia lotnicza pokazuje jak nasz port jest postrzegany na rynku lotniczym. W tym roku rozpoczęliśmy współpracę z czołowymi polskimi touroperatorami i pozyskaliśmy kolejnego przewoźnika zagranicznego rozkładowego, a to mówi samo za siebie. Do dalszego szybkiego rozwoju portu potrzebne są kolejne inwestycje w jego infrastrukturę

- mówi Leszek Chorzewski, p.o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin Sp. z o.o.

Przez wiele lat z Lotniska Warszawa-Modlin korzystał tylko jeden operator lotniczy - Ryanair. Warszawski port pomimo braku porozumienia ws. rozbudowy pozyskał jednak w kwietniu pierwszego przewoźnika czarterowego (TUI). Dziś z Modlina można polecieć do najpopularniejszych kurortów m.in. w Tunezji, Turcji, Hiszpanii, Bułgarii i Grecji za sprawą biur TUI Poland, Itaka, Grecos Holiday i Coral Travel.

Dla Laudamotion Modlin jest drugim lotniskiem w Polsce

Laudamotion to tanie linie lotnicze, które w 2003 roku założył sam (zmarły w maju 2019 roku) Niki Lauda, austriacki przedsiębiorca, utytułowany kierowca wyścigowy i trzykrotny mistrz Formuły 1. Firmę w 2011 roku Lauda sprzedał niemieckiej linii Air Berlin, która w październiku 2017 roku zakończyła działalność. Gruntowną przemianę Laudamotion przeszła w sierpniu 2018 roku, kiedy to kolejny pakiet akcji linii zakupił największy przewoźnik w Europie - Ryanair. Od stycznia 2019 r. linia ta posiada już 100 proc. akcji Laudamotion.

Austriacka firma, choć na wielu płaszczyznach współpracuje z Ryanairem, zachowała własną flotę samolotów Airbusa i odrębne malowanie. Od października 2018 roku przewoźnik operuje również na trasie Kraków - Wiedeń.

Czytaj też: Polska Agencja Kosmiczna podpisała umowę z NASA. Dotyczy eksploracji przestrzeni kosmicznej

Więcej o: