Jeff Bezos zdetronizowany? Wygląda na to, że nie będzie już najbogatszym człowiekiem na świecie

Wyniki kontrolowanego przez Jeffa Bezosa serwisu Amazon wskazują, że gigant zakupów online spadł o 6 proc. w III kwartale 2019 r. oraz o 23 proc. rok do roku. To powoduje, że Bezos będzie musiał ustąpić z pierwszego miejsca w rankingu najbogatszych wg Bloomberga.
Zobacz wideo

W III kwartale 2019 r. Amazon Jeffa Bezosa wypracował 2,1 mld dolarów zysku, notując spadek o 6 proc. Jednocześnie mowa o aż 23-procentowym spadku w porównaniu z rokiem 2018, co oznacza stratę 7 mld dolarów. Notowania spółki spadły jeszcze przed rozpoczęciem amerykańskiej sesji. Jeżeli spadek utrzyma się, majątek Bezosa będzie wart nie więcej niż 105 mld dolarów, a to wystarczy, by w rankingu Bloomberga najbogatszych ludzi na świecie stracił pierwsze miejsce. Wyprzedzi go Bill Gates, którego majątek szacowany jest na 107 mld dolarów. Bezos zajął pierwsze miejsce w rankingu Bloomberga w październiku 2017 r. i utrzymał pozycję lidera rok później.

Amazon planuje inwestycje i wydatki

Szacuje się, że spadek zysku Amazona związany jest z nowymi inwestycjami, przede wszystkim z rozwojem usługi jednodniowej wysyłki, na co koncern wydał już 800 mld dolarów w ciągu ostatnich dwóch kwartałów. Co więcej, w IV kwartale spółka ma zamiar wydać kolejne pieniądze m.in. na rozwój usług w chmurze i zwiększenie powierzchni magazynowej, co oznacza inwestycje rzędu 1,5 mld dolarów.

Jeff Bezos kupuje elektryczne "dostawczaki"

We wrześniu prezes spółki Amazon oświadczył, że jego firma stanie się "neutralna klimatycznie" do 2040 r. pod względem tzw. śladu węglowego. W związku z tym pierwszym krokiem Jeffa Bezosa w dziedzinie rozwiązań proekologicznych w Amazonie ma być zakup 100 tys. elektrycznych samochodów dostawczych. Szef giganta e-commerce zapewnił, że do 2023 r. cała infrastruktura, z której korzysta spółka będzie zasilana wyłącznie z użyciem energii odnawialnej. Dostawcą pojazdów ma być firma Rivian, która w lutym uzyskała od Amazona finansowanie w wysokości 440 mln dol.

Więcej o:
Komentarze (36)
Jeff Bezos zdetronizowany? Wygląda na to, że nie będzie już najbogatszym człowiekiem na świecie
Zaloguj się
 • tedj

  Oceniono 10 razy 10

  "na co koncern wydał już 800 mld dolarów w ciągu ostatnich dwóch kwartałów."
  Ile???????????
  Budżet Pentagonu to 716 mld USD.

 • mateuszzex

  Oceniono 4 razy 4

  "na co koncern wydał już 800 mld dolarów w ciągu ostatnich dwóch kwartałów."
  sorry to juz 6 spora wasza pomylka w ciagu tygodnia. zaprzestaje prenumeraty wyborczej. dodatkowo kasujecie moje komenty, wiec........

 • flying_ben

  Oceniono 5 razy 3

  Phi! Marne 100 tysięcy elektryków.. a u nas w 2025 będzie ich co najmniej milion!

 • atmt

  Oceniono 1 raz 1

  Amazon. Wpisuję Samsung pokazuje Xiaomi. Amazing.

 • miro_slaw

  0

  A Putina uwzględniają w zestawieniu? :D

 • pogromca_mrowek

  0

  Czyli jeden pan ma około 400 000 000 000zł a drugi parę złotych mniej, razem mogliby zrobić milionerami prawie... milion Polaków

 • buran2

  0

  Beznosy nie ma pieniędzy? Kto go zastąpi w największym majątku na swiecie? Kłapouchy?

 • robertus555

  0

  Radzę jarać mniej trawki,wtedy nie będą się mylić liczby.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX