Niedziele handlowe w listopadzie 2019. Czy sklepy będą dziś otwarte?

Od 2018 roku klienci wielkich sklepów muszą pamiętać, że robienie zakupów w niedzielę jest utrudnione, a już wkrótce praktycznie nie będzie w ogóle możliwe. Która niedziela listopada 2019 r.  jest niedzielą handlową?
Zobacz wideo

Z ustawy o ograniczeniach w handlu, która weszła w życie w marcu 2018 r., wynika, że niedziele handlowe w 2019 r. wypadają tylko raz w miesiącu. Choć oczywiście od tej reguły są wyjątki, jak np. kwiecień (Święta Wielkanocne) czy grudzień (Święta Bożego Narodzenia).

Nowa regulacja mówi natomiast jasno, że w tym roku niedziele handlowe wypadają w ostatnią niedzielę miesiąca, co oznacza, że w listopadzie wszystkie sklepy będą mogły być otwarte dopiero za tydzień, 24 listopada.

Niedziele niehandlowe. Gdzie można udać się na niewielkie zakupy, gdy supermarkety są zamknięte?

A więc 17 listopada nie jest niedzielą handlową i sklepy w większości będą dzisiaj zamknięte. Ale znowu, są wyjątki i nowe prawo nie obowiązuje wszystkich przedsiębiorców. Dotyczy ono przede wszystkim supermarketów oraz sklepów sieciowych w galeriach handlowych.

Dzisiaj zakupy zrobimy natomiast np. na stacjach stacje benzynowych, w placówkach na terenie dworców, punktach pocztowych (np. sklepy sieci Żabka) czy osiedlowych sklepikach, w których w sprzedaje sam właściciel

Więcej o: