Niedziele handlowe w listopadzie 2019. Czy sklepy będą dziś otwarte?

Od 2018 roku klienci wielkich sklepów muszą pamiętać, że robienie zakupów w niedzielę jest utrudnione, a już wkrótce praktycznie nie będzie w ogóle możliwe. Która niedziela listopada 2019 r.  jest niedzielą handlową?

Z ustawy o ograniczeniach w handlu, która weszła w życie w marcu 2018 r., wynika, że niedziele handlowe w 2019 r. wypadają tylko raz w miesiącu. Choć oczywiście od tej reguły są wyjątki, jak np. kwiecień (Święta Wielkanocne) czy grudzień (Święta Bożego Narodzenia).

Nowa regulacja mówi natomiast jasno, że w tym roku niedziele handlowe wypadają w ostatnią niedzielę miesiąca, co oznacza, że w listopadzie wszystkie sklepy będą mogły być otwarte dopiero za tydzień, 24 listopada.

Niedziele niehandlowe. Gdzie można udać się na niewielkie zakupy, gdy supermarkety są zamknięte?

A więc 17 listopada nie jest niedzielą handlową i sklepy w większości będą dzisiaj zamknięte. Ale znowu, są wyjątki i nowe prawo nie obowiązuje wszystkich przedsiębiorców. Dotyczy ono przede wszystkim supermarketów oraz sklepów sieciowych w galeriach handlowych.

Dzisiaj zakupy zrobimy natomiast np. na stacjach stacje benzynowych, w placówkach na terenie dworców, punktach pocztowych (np. sklepy sieci Żabka) czy osiedlowych sklepikach, w których w sprzedaje sam właściciel. 

Więcej o:
Komentarze (5)
Niedziele handlowe w listopadzie 2019. Czy sklepy będą dziś otwarte?
Zaloguj się
 • Fan Fan Czarny tulipan

  Oceniono 2 razy 2

  Czyli dzisiaj będzie 3 razy komunikat. Apik drugi Ciekawe kto będzie trzeci- pomimo, że werdykt znam ale dziękuję.

 • rave8

  Oceniono 3 razy 1

  Szechterowi instalacja się popsuła. Pobiegł dzisiaj na kacu w kalesonach z rana pod Lidl.

 • kann2

  Oceniono 2 razy 0

  A w Izraelu wczoraj był szabat i wszystkie sklepy były zamknięte. Ciekawe, czy w tamtejszych mediach też kilka razy w tygodniu o tym przypominają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX