W weekend przerwy w PKO BP, BNP Paribas, ING. Klienci mBanku w nocy nie zapłacą kartą

W niedzielę 24 listopada w nocy i rano - od godziny 2:30 do 7:30 - klienci mBanku nie będą mogli zapłacić kartą ani wypłacić gotówki z bankomatów. Przerwy techniczne oznaczające m.in. brak dostępu do aplikacji mobilnej czy e-bankowości zapowiedział też m.in. PKO BP, ING Bank Śląski i BNP Paribas.
Zobacz wideo

Jak niemal w każdy weekend, i teraz klienci kilku banków muszą się przygotować na przerwy techniczne. Tym razem zapowiedziały je: mBank, PKO BP, ING Bank Śląski i BNP Paribas.

mBank

W mBanku utrudnienia czekają na klientów w nocy z soboty na niedzielę. W niedzielę w godzinach 2:30 - 7:30 nie będą działać karty płatnicze - nie będzie można zapłacić kartą w sklepie ani skorzystać z bankomatu lub wpłatomatu.

Od 2:30 do 9:30 nie będzie też możliwe zalogowanie do serwisu transakcyjnego oraz aplikacji mobilnej (a więc płatność BLIK-iem także odpada).

Dodatkowo, w godzinach 22 -10 na mLinii nie będzie można zrealizować żadnej operacji poza blokadą karty.

PKO BP i Inteligo

Problemy z dostępem do bankowości internetowej i mobilnej będą mieli także w niedzielę klienci PKO Banku Polskiego. Od północy do 13 nie będą działały serwisy internetowe i telefoniczne iPKO i iPKO biznes, nie będzie możliwa także realizacja płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi "Płacę z iPKO".

Dodatkowo, od północy do 6 rano aplikacja mobilna IKO nie będzie działała w ogóle, a od 6 do 13 będą możliwe za jej pośrednictwem wyłącznie wypłaty z bankomatów oraz płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych za pomocą BLIK.

Karty płatnicze cały czas mają działać bez zakłóceń.

Opisane utrudnienia w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej będą w tych samych godzinach obowiązywać także klientów Inteligo, czyli internetowej odnogi PKO BP.

BNP Paribas

Ze względu na prace serwisowe, od piątku od godziny 23 do soboty do godziny 6 niedostępne będą systemy bankowości internetowej dla klientów indywidualnych i firm (Pl@net, BiznesPl@net) oraz aplikacja mobilna dla firm Mobile BiznesPl@net. 

Nie oznacza to jednak, że klienci indywidualni zostają całkiem bez dostępu do bankowości internetowej, bo bank zachęca do korzystania z nowego systemu GOonline. Cały czas normalnie działać będzie także bankowość mobilna GOmobile. 

Płatności kartą i wypłaty z bankomatów będą przebiegać bez zakłóceń.

ING Bank Śląski

Najmniej uciążliwe dla szerszego grona klientów będą zapewne weekendowe przerwy techniczne w ING Banku Śląskim. Tutaj od północy w nocy z piątku na sobotę aż do niedzieli do godziny 12 nie będzie można skorzystać z modułu Makler w systemie bankowości internetowej oraz z aplikacji ING Makler Mobile. Utrudnienia będą związane z testami przeprowadzanymi przez Giełdę Papierów Wartościowych.

Wszystkie inne usługi i systemy - w tym dla klientów indywidualnych niekorzystających z usług maklerskich w ING - będą działać bez zakłóceń.

Jedynie w nocy z niedzieli na poniedziałek (z 24 na 25 listopada) od 2 do 2:30 ING Bank Śląski planuje prace serwisowe, w trakcie których nie będą możliwe wpłaty kartą we wpłatomatach Planet Cash oraz kodem BLIK i kartą we wpłatomatach ING.

Więcej o: