Niedziele handlowe 2019. Czy 24 listopada możemy wybrać się na większe zakupy?

Od marca 2018 r., kiedy to weszła w życie ustawa o ograniczeniach w handlu, przyzwyczajamy się do faktu, że robienie zakupów w niedzielę jest i będzie coraz trudniejsze. Czy 24 listopada jest niedzielą handlową? Odpowiadamy.
Zobacz wideo

Zgodnie z Ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni, od 2018 roku nie we wszystkie niedziele wielkie sklepy typu Lidl Czy Biedronka mogą być otwarte. Poza tym, stopniowo wprowadzane restrykcje mają doprowadzić do zmniejszenia liczby niedziel handlowych do maksymalnie siedmiu w roku, i to już w przyszłym roku. 

Niedziele handlowe 2019. Czy 24 listopada sklepy będą otwarte? 

W 2019 roku niedziela handlowa wyznaczona została w ostatnią niedzielę każdego miesiąca, z wyjątkiem grudnia, kiedy wypada więcej niedziel handlowych.

Zgodnie z kalendarzem 24 listopada otwarte mogą być wszystkie sklepy. Tego dnia możemy udać się do takich placówek jak Lidl, Tesco czy Carrefour oraz do centrów handlowych. Niestety na następną niedzielę handlową będziemy musieli poczekać do 15 grudnia, ale za to po tej dacie, w dwie kolejne niedziele sklepy też nie będą zamykane. Wszystko dlatego, że przed nami Święta Bożego Narodzenia i Sylwester.. 

Niedziele handlowe w kolejnych latach

Od 2020 roku liczba niedziel handlowych zostanie ograniczona do maksymalnie siedmiu w roku. Są to dwie niedziele handlowe przed Świętami Bożego Narodzenia oraz jedna, w Niedzielę Palmowa. Poza tym zakupy w siódmym dniu tygodnia zrobimy jeszcze w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu.

Więcej o: