Awaria Facebooka, Instagrama i Messengera. Problemy z dostępem do serwisów

Po południu użytkownicy serwisów Facebook, Instagram i Messenger mieli kłopoty z dostępem do portali. Problemy są głównie z logowaniem, ale także m.in. z odbieraniem i wysyłaniem wiadomości przez Messengera.
Zobacz wideo

Problemy z dostępem do serwisów Facebook, Instagram czy Messenger występują m.in. w Stanach Zjednoczonych, Japonii czy Wielkiej Brytanii. Jednak także w Polsce część użytkowników może być czasowo odcięta od tych serwisów społecznościowych. Siłą rzeczy zgłoszenia pochodzą przede wszystkich z większych miast.

.. downdetector

Wszystko wskazuje na problemy z serwerami Facebooka, ponieważ kłopoty z poprawnym działaniem mieli użytkownicy aplikacji, które należą do firmy.

Na koncie twitterowym Instagrama opublikowano informację o awarii wraz z przeprosinami za problemy i obietnicą jak najszybszego uporania się z kłopotem.

Obecna awaria nie jest jedyną z ostatnich dni. W ubiegłym tygodniu nie działały nie działały Facebook, Messenger, WhatsApp oraz Instagram. Awaria trwała przez godzinę i objęła niemal całą Polskę oraz niektóre regiony Litwy i Ukrainy.