Drogowcy oddają przed świętami kolejne odcinki dróg S7 i S17. Są jednak pewne ograniczenia

GDDKiA poinformowała o oddaniu do użytku kolejnych odcinków dróg przed samymi świętami. Mowa o popularnej zakopiance w Lubniu i S17 w okolicach Góraszki. Kierowcy mogą z nich korzystać, ale są obostrzenia.

Kierowcy korzystają już z kolejnego odcinka przyszłej S17 W efekcie od okolic lotniska w Góraszce do końca obwodnicy Kołbieli można jechać jedną jezdnią w dwóch kierunkach. Obowiązuje zakaz wyprzedzania i ograniczenie prędkości do 60 km/h. To nadal plac budowy - podali drogowcy.

Do dyspozycji kierowców został oddany także fragment drogi S7, popularnej zakopianki, na wysokości Lubnia. Ruch możliwy jest póki co tylko jedną jezdnią, ale drogowcy potwierdzili, że odbywa się płynnie.

>>> Interesujesz się nowoczesną motoryzacją? Hybrydy Plug-in mają wiele zalet. Ważne, jak są użytkowane

Zobacz wideo

GDDKiA finiszuje ważne inwestycje

Jak podali drogowcy, w tym roku do ruchu oddanych zostało 294 km nowych odcinków dróg ekspresowych i autostrad, a ich łączna długość w Polsce przekroczyła 4 tys. km. Wkrótce przybędzie kolejnych 166 km. GDDKiA informuje, że niebawem dojdzie do otwarć kolejnych odcinków m.in. na autostradzie A1 czy drogach ekspresowych - S5, S7 oraz S17. Drogowcy starają się nadrobić zaległości wynikające z opóźnień na skutek umów, które musieli rozwiązywać z częścią wykonawców ze względu na niedotrzymywanie warunków przetargowych. Na początku roku GDDKiA zakładała budowę 400 km autostrad i ekspresówek - zadanie udało się w ok. trzech czwartych.

Więcej o: