500 plus. Zmiany w programie w 2020 roku. Informujemy, na czym będą polegać

2020 będzie kolejnym rokiem z 500 plus. Rząd przeforsował zmiany, dzięki którym świadczenie otrzymać będzie można na pierwsze dziecko, niezależnie od dochodu. W tym roku mniej będzie również papierkowej roboty.

Jak informuje fakt.pl, od 2020 roku weszły w życie zmiany, które będą sporym udogodnieniem dla osób korzystających z 500 plus. Informujemy, na czym będą polegać. 

500 plus. Bez wniosków w 2020 roku

Podstawową zmianą jest fakt, że w minionym roku rząd zdecydował, że 500 plus otrzymają rodzice na pierwsze dziecko, niezależnie od dochodu. W ubiegłych latach kryterium finansowe nie było brane pod uwagę w przypadku, jeśli w rodzinie było więcej niż jedno dziecko. Zmiana ta, choć korzystna dla rodzin, jest sporym obciążeniem dla budżetu państwa. Dzięki niej świadczenie będzie przyznawane na 6,8 mln dzieci, a nie 3,6 mln, jak miało to miejsce jeszcze pół roku temu. 

Zobacz wideo

W 2020 roku zmienia się również termin składania wniosków. Powodem tego jest fakt, że w ubiegłym roku świadczenie przyznawane było aż do maja 2021 roku. Oznacza to, że w br. rodzice unikną zbędnych formalności, gdyż wnioski na okres od czerwca 2021 roku do maja 2022 będą składane dopiero za ponad rok. 

500 plus, ale nie tylko. Polityka socjalna PiS jest kosztowna

500 plus, czyli sztandarowy program rządu PiS nie należy do najtańszych projektów. W jego ramach wydano już 87,4 mld zł. Do czerwca liczba ta pokona magiczną granicę 100 mld zł, gdyż w 2020 roku koszt programu wzrośnie do prawie 40 mld zł.

Ze sporymi wydatkami wiąże się również wprowadzenie 13. emerytury. W ubiegłym roku dodatkowe świadczenie otrzymało prawie 10 mln osób, a wydatek z tym związanym przekroczył 10 mld. zł. W obecnym roku "trzynastka" również ma zostać wypłacona

Więcej o:
Komentarze (53)
500 plus. Zmiany w programie w 2020 roku. Informujemy, na czym będą polegać
Zaloguj się
 • ok-cham

  Oceniono 22 razy 20

  Do tych łapówek wyborczych PiS dodaje w gratisie Inflację+ dzięki której pozostałe plusy szybko staną się ujemne.

 • siwywaldi

  Oceniono 24 razy 18

  Główna i najważniejsza zmiana w Programie 500 plus, polegać będzie na tym, że w listopadzie, te "pięćset", warte będzie góra "dwieście".... :-))

 • optymistaa43

  Oceniono 14 razy 10

  To wszxstko lipa bo pieniadze te, podatkami zostaly z nas sciagniete,wraca stare to znaczy bieda
  .Obcokrajowiec zydKelksztejn -Kaczynski BALBINA to od lat niebazpieczny agentizraela,ma za zadanie zniszczyc Polske i robi to od lat.Ma do pomocy kilku WARCHOLOW,prezydenta,premiera i caly PiSowski z Gowinem innymi warcholami RZAD.
  WARCHOL-polityk ,urzednik panstwowy lamiacy Konstytucje, dzialajacy na niekorzysc Panstwa i Narodu.

 • billyboy1943

  Oceniono 7 razy 7

  to nie żadna ,,trzynastka'' tylko jednorazowy zasiłek wynoszący ok.3 złociszy dziennie w danym roku!!a już teraz przy tej inflacji wydaję co najmniej 10 złociszy dziennie na skromne jedzenie!!TO JEST PERFIDIA RZĄDU!!

 • lob2

  Oceniono 5 razy 5

  Niech nam dają taką emeryturę na jaką zapracowaliśmy bez dodatkowych podatków,które już były opłacane w składkach emerytalnych całe lata pracy.Nie chcemy żadnych trzynastek,chcemy swoje ,nie jałmużnę.

 • ares75

  Oceniono 5 razy 5

  Dajmy na to ze ma 65 lat.Srednia zycia mezczyzny w Polsce to 74 lata,taka emeryture bede wiec pobieral plus minus 9 lat.Przez cale zycie jadlem,pilem,ubieralem sie,kupowalem rzeczy do domu,ogrodu,kupowalem samochody,tankowalem je,kozystalem z pradu,gazu,wody itd. itd.,a od tego wszystkiego podatki.Dlaczego wiec panstwo nie moze mi dac swego rodzaju emerytury panstwowej,skoro juz nie mam sily pracowac,a na utrzymanie kraju ja sam wydalem miliony,nawet jak to by byla minimalna krajowa,to i tak to tylko 240 tys. Jest za to miliardy na ludzi,ktorzy dla tego kraju jeszcze nic nie zrobili,albo wrecz mu szkodza.

 • rozterka47

  Oceniono 5 razy 5

  Najpierw się rozdaje socjale a potem zwiększa się długi , podnosi ceny i podatki . Ci co dostają socjale wychodzą na zero a ci , co ich nie dostają wychodzą na minus . Oto polityka PISu .
  Jak tak dalej pójdzie, ci co wychodzą na zero tez wyjdą na minus . Im dłużej porządzi PIS tym dłużej będziemy biedakami .

 • js08836

  Oceniono 4 razy 4

  Co 3 lata pobywamy się el. atomowej. Trujemy dalej, to funduje nam PiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX