"Mój Prąd". 13 stycznia rusza drugi nabór do programu. Informujemy, jak złożyć wniosek

Pierwszy nabór programu "Mój Prąd" okazał się sporym sukcesem. Rządowy projekt wsparł budowę 17,5 tys. mikroinstalacji fotowoltaicznych na kwotę 90 mln zł. 13 stycznia rusza drugi nabór. Co trzeba zrobić, aby otrzymać dofinansowanie?

"Mój prąd" to program wprowadzony przez Ministerstwo Energii we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki, który dofinansowuje nawet 50 proc. kosztów związanych z założeniem paneli fotowoltaicznych. Maksymalna kwota finansowania to 5 tys. zł, a moc mikroinstalacji ma wynosić od 2 do 10 kW. Po pierwszym, bardzo udany naborze, który zakończył się w grudniu 2019 roku, czas na rozpoczęcie kolejnego. 

Zobacz wideo

"Mój prąd". Drugi nabór od 13 stycznia. Jak złożyć wniosek? 

13 stycznia 2020 roku ruszy drugi nabór do udziału w programie "Mój Prąd". Wnioski można składać w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w formie papierowej - osobiście bądź listownie. Istnieje również możliwość wnioskowania drogą elektroniczną.

Trzeba się wykazać funkcjonowaniem i istnieniem instalacji fotowoltaicznej, czyli po zamontowaniu takiej instalacji należy przysłać do nas wniosek. Jest on bardzo krótki - dwie strony plus załącznik oraz okazać kopię faktury zapłaty, a także zaświadczenie, że instalacja została przyłączona do dystrybutora, czyli. tzw. zakładu energetycznego

- informował na początkach funkcjonowania programu Artur Michalski, cytowany przez Portal Samorządowy.

"Mój Prąd" cieszy się coraz większą popularnością

Zakończony jeszcze w 2019 roku pierwszy nabór uświadomił, że istnieje zapotrzebowanie na rozwój energii słonecznej w Polsce. W pierwszy etapie wsparto 17,5 tys. instalacji PV, co pozwoli na wygenerowanie 100 GWh energii rocznie. Łączna kwota dotacji wyniosła 90 mln zł, co oznacza, że w budżecie programu znajduje się wciąż przeszło 900 mln zł. W planach ministerstwa jest również wprowadzenie opcji pożyczek dla spółdzielni mieszkaniowych na instalację paneli. Dzięki temu liczba paneli fotowoltaicznych mogłaby znacznie wzrosnąć.

Więcej o: