"Mój Prąd". 13 stycznia rusza drugi nabór do programu. Informujemy, jak złożyć wniosek

Pierwszy nabór programu "Mój Prąd" okazał się sporym sukcesem. Rządowy projekt wsparł budowę 17,5 tys. mikroinstalacji fotowoltaicznych na kwotę 90 mln zł. 13 stycznia rusza drugi nabór. Co trzeba zrobić, aby otrzymać dofinansowanie?

"Mój prąd" to program wprowadzony przez Ministerstwo Energii we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki, który dofinansowuje nawet 50 proc. kosztów związanych z założeniem paneli fotowoltaicznych. Maksymalna kwota finansowania to 5 tys. zł, a moc mikroinstalacji ma wynosić od 2 do 10 kW. Po pierwszym, bardzo udany naborze, który zakończył się w grudniu 2019 roku, czas na rozpoczęcie kolejnego. 

Zobacz wideo

"Mój prąd". Drugi nabór od 13 stycznia. Jak złożyć wniosek? 

13 stycznia 2020 roku ruszy drugi nabór do udziału w programie "Mój Prąd". Wnioski można składać w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w formie papierowej - osobiście bądź listownie. Istnieje również możliwość wnioskowania drogą elektroniczną.

Trzeba się wykazać funkcjonowaniem i istnieniem instalacji fotowoltaicznej, czyli po zamontowaniu takiej instalacji należy przysłać do nas wniosek. Jest on bardzo krótki - dwie strony plus załącznik oraz okazać kopię faktury zapłaty, a także zaświadczenie, że instalacja została przyłączona do dystrybutora, czyli. tzw. zakładu energetycznego

- informował na początkach funkcjonowania programu Artur Michalski, cytowany przez Portal Samorządowy.

"Mój Prąd" cieszy się coraz większą popularnością

Zakończony jeszcze w 2019 roku pierwszy nabór uświadomił, że istnieje zapotrzebowanie na rozwój energii słonecznej w Polsce. W pierwszy etapie wsparto 17,5 tys. instalacji PV, co pozwoli na wygenerowanie 100 GWh energii rocznie. Łączna kwota dotacji wyniosła 90 mln zł, co oznacza, że w budżecie programu znajduje się wciąż przeszło 900 mln zł. W planach ministerstwa jest również wprowadzenie opcji pożyczek dla spółdzielni mieszkaniowych na instalację paneli. Dzięki temu liczba paneli fotowoltaicznych mogłaby znacznie wzrosnąć.

Więcej o:
Komentarze (39)
"Mój Prąd". 13 stycznia rusza drugi nabór do programu. Informujemy, jak złożyć wniosek
Zaloguj się
 • jerzytop

  Oceniono 24 razy 20

  Tak dotacja 5 tys i o tyle od razu wzrosła cena takich instalacji zamiast maleć bo produkcja paneli jest coraz tańsza . Ale jak to w Polsce Janusze zwietrzyli interes i kasują ile wlezie

 • SHOGUN WORKOUT

  Oceniono 13 razy 9

  Jak w 2015 r zamykali program prosument, był sukces. W 2019 odgrzali pomysł i znowu jest sukces. Pasmo sukcesów , a ciemny naród wszystko łyka.

 • tom-pek

  Oceniono 11 razy 5

  na zachodzie takie instalacje są praktycznie całe dofinansowane a koszt jest o 30 procent mniejszy ....ktoś nas goli

 • milarama

  Oceniono 12 razy 4

  Zakładam właśnie 2 instalacje w domu i w firmie i będę praktycznie niezależny energetycznie. Ani ruskiego, ani ślunskiego węgla już nie będę potrzebować.
  No i zamawiam samochód elektryczny z dopłatą. Korzystam póki jest coś jeszcze w budżecie.

 • dvla

  Oceniono 12 razy 2

  Trzepanie frajerów , każdy kto ma od lat elektrownie wiatrowe czy inne źródło energii odnawialnej wie jak przepisy się szybko zmieniają. te instalacje nigdy się nie zwrócą , kalkulują na 20 lat a już za rok przesył z "magazynu prosumenta" może być płatny - tak jak to się stało w wielu krajach zachodnich

 • solartime

  0

  W programie 'mój prąd' został zmieniony wzór wniosku. Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z Solartime. Pozdrawiam :)

 • koszmarek66

  0

  Albo nie znam się na matematyce albo artykuł nierzetelny.
  "projekt wsparł budowę 17,5 tys. mikroinstalacji fotowoltaicznych na kwotę 90 mln zł"
  Dzieląc drugą liczbę przez pierwszą otrzymujemy średnią wartość pojedynczej dotacji 5143zł. A kwota graniczna to 5000zł.

 • timtimtim

  0

  Program przeznaczony jest tylko dla posesjonatów - właścicieli domów. Jeśli masz balkon w bloku, to spadaj, nie będzie żadnej dotacji. Masz tylko płacić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX