"Mój Prąd". 13 stycznia startuje kolejny nabór do programu. Kto może wziąć w nim udział? Jak złożyć wniosek?

Program "Mój Prąd" cieszył się sporą popularnością wśród Polaków. Jak dotąd, w jego ramach dofinansowano budowę prawie 18 tys. mikroinstalacji fotowoltaicznych na kwotę 90 mln zł. 13 stycznia startuje drugi nabór do programu. Przypominamy, kto może wziąć w nim udział.
Zobacz wideo

"Mój prąd" został wprowadzony przez Ministerstwo Energii wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Program dofinansowuje do 50 proc. kosztów związanych z założeniem paneli fotowoltaicznych, przy czym maksymalna kwota 5 tys. zł. Ponadto, mikroinstalacja musi spełniać szereg wymogów, z czego najważniejsze jest ich moc, która może wynosić od 2 do 10 kW. 

"Mój prąd". Wielki sukces pierwszego naboru

W grudniu 2019 roku z sukcesem zakończył się pierwszy nabór do programu. Łącznie udało się dofinansować 17,5 tys. instalacji PV, co pozwoli na wygenerowanie 100 GWh energii rocznie. Kwota dotacji sięgnęła natomiast 90 mln zł. Od poniedziałku 13 stycznia 2020 zainteresowani będą mogli składać wnioski o dofinansowanie w ramach drugiego naboru. 

"Mój prąd". Kto może wziąć udział w programie? Jak złożyć wniosek? 

Osoby, które chcą otrzymać dofinansowanie nie muszą się spieszyć, gdyż termin składania wniosków w ramach drugiego naboru mija 18 grudnia 2020 roku. Co więcej, nie istnieje niebezpieczeństwo, że dojdzie do wyczerpania środków finansowych, gdyż w budżecie programu wciąż znajduje się ponad 900 mln zł. 

Wnioski można składać w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie drogą papierową. Od października ubiegłego roku istnieje również możliwość wnioskowania drogą elektroniczną.

Trzeba się wykazać funkcjonowaniem i istnieniem instalacji fotowoltaicznej, czyli po zamontowaniu takiej instalacji należy przysłać do nas wniosek. Jest on bardzo krótki - dwie strony plus załącznik oraz okazać kopię faktury zapłaty, a także zaświadczenie, że instalacja została przyłączona do dystrybutora, czyli. tzw. zakładu energetycznego.

- tłumaczył kilka miesięcy temu Artur Michalski, cytowany przez Portal Samorządowy. Wszelkie informacje oraz odpowiedzi na wątpliwości dotyczące programu można znaleźć na stronie mojprad.gov.pl

Więcej o:
Komentarze (7)
"Mój Prąd". 13 stycznia startuje kolejny nabór do programu. Kto może wziąć w nim udział? Jak złożyć wniosek?
Zaloguj się
 • zanimmnieznowzbanuja

  0

  "Program dofinansowuje do 50 proc. kosztów związanych z założeniem paneli fotowoltaicznych, przy czym maksymalna kwota 5 tys. zł."
  Nie da sie zainstalowac paneli o sensownej mocy za 10 tysia wiec to ze doginansowanie jest do 50% to zwykl sciema markietingowa generalnie kazdy dostanie 5 tysia co stanowi okolo 20% sensownej minimalnie sensownej instalacji. co przy wymogach przy jakich mozna dostac dotacje (faktury certyfikaty itp. () jest nieoplacalne bez dotacji mozna zrobic o wiele taniej...........

 • z.04.2019

  0

  W naszym kraju roczna suma godzin słonecznych jest zawarta w granicach od 1300 do 1900 godzin. Średnie roczne usłonecznienie wynosi 1600, co stanowi około 18,2% okresu całego roku, kiedy możliwe jest wykorzystanie promieniowania słonecznego do celów energetyki słonecznej. Warto jednak zauważyć, że 75% z tego czasu przypada w półroczu letnim, od kwietnia do końca września, średnio 1200 godzin. W półroczu zimowym, od października do marca, wartość usłonecznienia jest trzykrotnie mniejsza i wynosi średnio 400 godzin.

  cytatat .... poradnikprojektanta.pI/energia-sloneczna-w-polsce-naslonecznienie/

 • filip2604

  Oceniono 2 razy -2

  frajerów szukają, 8/10 roku ciemno ,brak słońca a oni chcą prąd produkować

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX