Ministerstwo Infrastruktury zaprezentowało program budowy 100 obwodnic. Będzie kosztował miliardy

Ministerstwo Infrastruktury zaprezentowało program budowy 100 obwodnic o łacznej długości 820 kilometrów. Ma kosztować 28 miliardów złotych i doprowadzić do poprawy bezpieczeństwa oraz wyprowadzenia ruchu poza tereny zurbanizowane. Programu przewidziany jest na lata lata 2020-2030.
Zobacz wideo

Wiceminister Rafał Weber mówił, że są miasta, przez które ruch tranzytowy jest intensywny i to do nich skierowany jest program. Jak powiedział, przez miasta takie jak Kalisz, czy Starogard Gdański każdego dnia przejeżdża blisko 20 tysięcy pojazdów. Wiceminister podkreślił, że jest to ogromne utrudnienie dla ich mieszkańców, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, spaliny czy hałas. Dodał, że taka sytuacja jest problematyczna także dla tych, którzy przez miasta te przejeżdżają. 

Minister Andrzej Adamczyk zaznaczył, że poza ogłoszonym dziś programem, trwają prace nad obwodnicami w ramach innych inwestycji infrastrukturalnych. "Inwestycje na drogach krajowych poza programem budowy dróg, ale te realizowane, już rozpoczęte, czy te dla których ogłoszono przetargi, również nie są tutaj uwzględnianie" - powiedział minister Adamczyk. 

Jakie obwodnice powstaną? Jest lista

W ramach programu powstaną między innymi obwodnice Głogowa, Legnicy, Oławy, Brześcia Kujawskiego, Kruszwicy, Nowego Targu, Wadowic, Siedlec, Ostrołęki, Ciechanowa, Brzegu, Prudnika, Przemyśla, Sanoka, Jasła, Kolbuszowej, Augustowa, Zambrowa, Sztabina, Sztumu, Słupska, Starogardu Gdańskiego, Starachowic, Wąchocka, Piszu, Olsztyna, Kalisza, Gostynia, Stargardu, Szczecinka.

Pełna lista projektów do realizacji w ramach programu znajduje się na stronie 100obwodnic.pl.

Więcej o:
Komentarze (177)
Ministerstwo Infrastruktury zaprezentowało program budowy 100 obwodnic. Będzie kosztował miliardy
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 56 razy 50

  Tak wybuduje PiS te obwodnice jak promy zwodowali. Dajcie już spokój same bajki.

 • tygrysio_misio

  Oceniono 29 razy 23

  Niech na początek wybudują 3mln mieszkań obiecanych 15 lat temu.... I wyprodukują tego miliona samochodów elektrycznych.

 • H2O H2O

  Oceniono 25 razy 21

  A nie lepiej było obiecać 1000000 obwodnic? By było po jednej na każdy elektryczny samochód.

 • pix_d

  Oceniono 24 razy 18

  Miało być 100 obwodnic w 100 dni. Jest 100 w 10 lat. Jak wyjdzie z tego 100 na 100 lat to bedzie doborze. A! No i tzw. miedzyczasie mają ogarnąć 1 000 000 samochodów elektrycznych, parę promów i przekop Mierzei Wiślanej. Jak mawia klasyk: mają rozmach squ...uur...sywyny!

 • js08836

  Oceniono 23 razy 17

  1000 Misiów na dziesięciolecie PiS w tym niecałe 8 lat przy żłobie.

 • zsm-5

  Oceniono 23 razy 17

  Tak pisiory. To wszystko na 100% prawda, ponieważ wykonawcy właśnie, gremialnie wycofują się ze wszystkich budów w Polsce.

 • only.win7

  Oceniono 18 razy 14

  Papier jest cierpliwy, ale właśnie gejowy jarek ogłosił że dyktatura pis "nie ugnie się" przed TSUE. Czytaj podjął decyzję o WypierPolu. Czyli będziecie mieć te 100 obwodnic - na wizualizacjach.

 • guru133

  Oceniono 14 razy 12

  To ten burak chce rządzić 10 lat? A poza tym skąd ta sekta weźmie pieniądze, skoro na skutek jej działań UE obetnie nam dotacje?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX