Koronawirus. Interaktywna mapa ze statystykami. W jakich krajach występuje? Ile przypadków wyleczono?

Epidemia koronawirusa rozszerzyła się na sporą część świata w zaledwie kilka tygodni. Uniwersytet Johnsa Hopkinsa opracował interaktywną mapę, na której można sprawdzić, gdzie dotarł koronawirus. Na stronie internetowej znajdują się również aktualizowane statystyki dotyczące epidemii.

Tempo rozprzestrzeniania się koronawirusa jest bardzo szybkie. Jeszcze miesiąc temu epidemia dotyczyła przede wszystkim jednego regionu Chin, a obecnie koronawirus znajduje się na całym świecie. Oprócz Chin jego największymi ośrodkami są Włochy oraz Iran, gdzie zakażonych jest odpowiednio 3089 oraz 2922 osób. 

Zobacz wideo Koronawirus w Polsce. Jak wyglądają podróże zagraniczne?

Koronawirus na świecie. Sprawdź, dokąd dotarła epidemia

Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore w USA stworzył interaktywną mapę skupisk koronawirusa. Mapa jest aktualizowana w czasie rzeczywistym, a dane pochodzą m.in. od Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) czy Europejskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób. Mapa jest przygotowana z dużą dokładnością, gdyż obejmuje cały świat. 

Koronawirus na świecie - mapaKoronawirus na świecie - mapa gisanddata.maps.arcgis.com

Na stronie znajduje się także szereg danych statystycznych dotyczących epidemii koronawirusa, jak chociażby liczba zakażonych, wyleczonych czy zgonów. Dodatkowo, można sprawdzić, jak rozwija się epidemia koronawirusa na przestrzeni kolejnych tygodni. Według danych dostarczonych Johns Hopkins University, na całym świecie potwierdzono 95 748 przypadki zakażenia koronawirusem COVID-19 (stan na 05.03 godz. 10.42). Znaczna część zakażonych znajduje się w Chinach (ponad 80 tys.). Drugim krajem na liście jest Korea Południowa (ponad 6 tys. przypadków).

Najwięcej zgonów z powodu koronawirusa jest w prowincji Hubei znajdujących się w centralnej części Chin. Zmarło tam 2902 osoby. Ta prowincja znajduje się również na czele na liście wyzdrowień (ponad 40 tys. z łącznie 53 tys. wyleczonych osób). Duże żniwo koronawirus zbiera również we Włoszech (107), Iranie (92) oraz Korei Płd (35). W innych przypadkach można mówić o pojedynczych przypadkach (poniżej 10).

INTERAKTYWNA MAPA - LINK 

Więcej o: