Bill Gates odchodzi z zarządu Microsoftu

Współzałożyciel Microsoftu i jeden z najbogatszych ludzi świata postanowił odejść z zarządu firmy. W dalszym ciągu będzie jednak doradzał jej obecnemu prezesowi i pozostałym szefom.

Bill Gates podał również na swoim koncie w serwisie LinkedIn, że opuszcza też zarząd Berkshire Hathaway - to wehikuł inwestycyjny najbardziej znanego inwestora na świecie, Warrena Buffetta.  

Bezpośrednią przyczyną tych rezygnacji jest chęć poświęcenia się przez Gatesa pracy nad projektami w założonej wraz z żoną Melindą fundacji filantropijnej. 

- Podjąłem decyzję o rezygnacji z zasiadania we władzach obydwu spółek - Microsoft i Berkshire Hathaway - aby poświęcić więcej czasu projektom filantropijnym dotyczącym zdrowia i rozwojowi na świecie, edukacji oraz bardziej zaangażować się w przeciwdziałanie zmianom klimatu - napisał miliarder na swoim koncie w serwisie LinkedIn. - Przywództwo w firmach Berkshire i Microsoft nigdy nie było silniejsze, więc nadszedł czas, aby zrobić ten krok - dodał.

Jeśli chodzi o Microsoft, Gates zaznaczył, iż jego rezygnacja z zasiadania w zarządzie nie oznacza rezygnacji uczestniczenia w życiu firmy. - Microsoft zawsze będzie ważną częścią mojego życia i będę nadal współpracować z Satyą (Satya Nadella - obecny prezes Microsoftu - red) i kierownictwem technicznym, aby pomóc w kształtowaniu wizji i osiągnięciu ambitnych celów firmy. Bardziej niż kiedykolwiek jestem optymistycznie nastawiony do postępów firmy i tego, w jaki sposób może nadal przynosić korzyści światu - podsumował współzałożyciel producenta Windowsów. 

Zobacz wideo Czy to kluczowy weekend ws. koronawirusa w Polsce? Epidemiolog odpowiada

Bill Gates, Microsoft i miliardy

Bill Gates założył firmę Micro-Soft (później nazwę zmieniono na Microsoft) wraz z Paulem Allenem w 1975 roku. Kierował nią przez około trzy dekady. Z Microsoftu ostatecznie odszedł w 2008 roku, aby zająć się m.in. działalnością charytatywną.

Według rankingu Bloomberga obecnie Gates jest drugim najbogatszym człowiekiem na świecie z majątkiem wartym 102 mld dolarów.

Więcej o:
Komentarze (63)
Bill Gates odchodzi z zarządu Microsoftu
Zaloguj się
 • sacc77

  Oceniono 5 razy 3

  Odchodzi ostatnia ostoja Microsoftu w Microsofcie....
  Teraz MS jest to już firma stricte indyjska.... niezależnie od akcjonariatu, dla którego liczy się nie JAKOŚĆ produktu ale tylko i wyłącznie - KASA...

 • pisbandyci1

  Oceniono 11 razy 3

  @astachanowicz
  gdybym mial mamuske w zarzadze IBM tez bym pewnie co nieco zaumal Kildallowi a pozniej wypuscil Windowsa z porzadnym BSOD

 • maxthebrindle

  Oceniono 2 razy 2

  'Z Microsoftu ostatecznie odszedł w 2008 roku, aby zająć się m.in. działalnością charytatywną.'
  Jeśli w 2008 roku 'ostatecznie odszedł z MS', to jakim cudem teraz odchodzi z zarządu? Chyba że zarząd Microsoftu nie jest częścią Microsoftu, tylko osobnym bytem - to wtedy miałoby jakiś sens...
  'Bardziej niż kiedykolwiek jestem optymistycznie nastawiony do postępów firmy i tego, w jaki sposób może nadal przynosić korzyści światu.'
  No pacz pani - a biednych studentów wszelkich kierunków związanych z biznesem wciąż się uczy, że GŁÓWNYM, jeśli nie JEDYNYM celem każdej działalności biznesowej - jest przynoszenie korzyści właścicielom. Gdyby MS myślał o korzyściach dla świata - to zrobiłby wszystko, by zlikwidować istniejący de facto monopol na rynku systemów operacyjnych czy pakietów biurowych dla komputerów PC - bo dla gospodarki nie ma nic gorszego niż monopol. Tyle, że to właśnie MS za tym monopolem stoi i robi wiele, by ów monopol utrzymać.

 • bamapo

  Oceniono 9 razy 1

  Bill "odchodzi" z Microsoftu już od kilkunastu lat i odejść nie może. Może jakby wreszcie odszedł to by się coś poprawiło w firmie bo od czasu sukcesu Windows 7 firma idzie raczej w dół.

 • farah

  0

  Jego Home Office w końcu odniosło całkowity i ostateczny sukces! Może więc odpocząć.

 • pe_ro

  Oceniono 2 razy 0

  Chyba kończy mu się "termin ważności" i stwierdził, że jest coś ważniejszego niż pomnażanie majątku.

 • bulfina

  Oceniono 2 razy 0

  Plan z wirusem sie powiódł teraz będzie ratowal Świat

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX