Kursy walut 20.03 o godz. 7. Frank i dolar lekko w dół, ale wciąż rekordowo drogie [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w piątek 20 marca na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,56 zł, natomiast dolar 4,23 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,33 zł, z kolei za funta brytyjskiego tylko 4,94 zł.

W czwartek 19 marca o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez dzień. Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana 20 marca 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Średnie kursy walut NBP - czwartek 19.03.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - piątek 20.03.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Po ostatnich fatalnych dniach dla złotówki i lawinowych wzrostach wartości innych walut piątkowy poranek przyniósł wreszcie pewną odmianę tego trendu. Na ten moment z czterech głównych walut jedynie funt (4,95 zł), zyskuje nad złotym. Frank szwajcarski oraz euro notują spadki wartości na poziomie 0,60-0,70 proc., natomiast dolar zaledwie 0,20 proc. Te pozytywne wieści niech nie zmylą, gdyż za każdą z tych walut trzeba aktualnie zapłacić rekordowo dużo. Frank kosztuje na ten moment 4,33 zł i na przestrzeni 10 dni jego wartość wzrosła o 30 gr. Dolar oraz euro, wyceniane odpowiednio na 4,23 zł oraz 4,55 zł, znacznie przebiły ostatnie szczyty wartości z końcówki 2016 roku.

Zobacz wideo Wyrok TSUE korzystny dla frankowiczów. Prawnik wyjaśnia szczegóły

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na wartość walut? 

Sytuacja na rynku walutowym jest obecnie bardzo dynamiczna, a wpływ na kursy walut mają różne decyzje oraz wydarzenia geopolityczne. Dla wartości euro ważna może okazać się publikacja wskaźnika PPI dla Niemiec, czyli najważniejszej gospodarki strefy euro. Jeśli chodzi o dolara, to na pierwszy plan rzucają się pozycje spekulacyjne CFTC dotyczące wartości m.in. ropy naftowej, miedzi, złota czy gazu ziemnego. 

Więcej o:
Komentarze (8)
Kursy walut 20.03 o godz. 7. Frank i dolar lekko w dół, ale wciąż rekordowo drogie [kurs dolara, funta, euro, franka]
Zaloguj się
 • sselrats

  Oceniono 5 razy 1

  Dolar jest w Poslce blisko ceny rownowagi 1 dolar = 1 litr benzyny. Tak trzymac!

 • magnetoplumbit

  Oceniono 2 razy 0

  Jakie rekordowo wysokie ? Dodkonale pamietam czasy ponad dekade temu kiedy euro dobijalo do 5zl a funt do 6.

 • jakuz3

  Oceniono 2 razy 0

  Europejski Bank Centralny skupiając papiery dłużne gra na wzmocnienie polskiego złotego i indeksów warszawskiej giełdy. To kłuci się ze "strategią" Rady Polityki Pieniężnej, która obniżyła stopy procentowe.

 • wyrywny

  Oceniono 1 raz -1

  We wszystkich krajach drukują banknoty na potęgę. Więc nie opłaca się trzymac w żadnej. Jeżeli już, to kupić coś, co posiada wartość samą w sobie. Ale kto tetaz sprzedaje? Chyba ktoś bardzo potrzebujący. Teraz skupujecie walute obca a potem bedziecie ją sprzedawać, żeby chlebuś kupić. Najgorzej mają jednak ci, którzy nabrali kredytów, a teraz będą tracić pracę.

 • astropath

  Oceniono 6 razy -4

  Szkoda, że ten dolar tak leci :-)
  Kupowałem po .. zresztą wszsytko jedno.
  Zawsze uważałe, że dolary trzeba mieć nie dla zmian kursu, ale po to, żeby je po prostu mieć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX