Elon Musk zachwala kryptowalutę. Zdradził także, ile bitcoinów posiada

Elon Musk w pozytywnym świetle wypowiadał się na temat bitcoina, uznając kryptowalutę za stabilniejszą od klasycznych pieniędzych. Przyznał także na Twitterze, że posiada zaledwie 0,25 bitcoina, co poruszyło użytkowników tego medium społecznościowego.

Elon Musk wypowiedział się na temat bitcoinów za pośrednictwem Twittera w odpowiedzi na post autorki serii książek o Harrym Potterze J.K.Rowling. Pisarka napisała, że niewiele rozumie z tego, co ludzie tłumaczą jej w kwestii kryptowalut oraz bitcoina. Szef Tesli stwierdził, że jego zdaniem "masowa emisja walut przez rządowe banki centralne powoduje, że Bitcoin w porównaniu do klasycznych pieniędzy wygląda bardzo solidnie". 

Jak podaje serwis bithub.pl, to nie pierwszy raz, kiedy Musk w pozytywny sposób wypowiedział się o kryptowalutach. Wcześnie w rozmowie z ARK Invest na początku 2019 roku stwierdził, że sama idea bitcoina jest genialna w czasach odchodzenia od klasycznych pieniędzy. 

Zobacz wideo Co to znaczy dobrze zarabiać? Pytamy Polaków [5 GAZETA.PL]

Elon Musk zdradził, ile posiada bitcoinów 

Podczas dyskusji na Twitterze Elon Musk zdradził także, ile bitcoinów posiada we własnej kieszeni. "Prawdę powiedziawszy sam mam 0,25 bitcoina" - odpowiedział szef Tesli. Kryptowalutę wartą obecnie otrzymał od swojego przyjaciela. Według obecnego kursu BTC/USD 0,25 bitcoina to ok. 2,3 tys. dol. Odpowiedź szefa Tesli spotkała się ze sporą krytyką ze stroną innych użytkowników Twittera, którzy zarzucili mu kłamstwo. 

Kurs bitcoina wynosi obecnie ponad 9,6 tys. dol. W połowie marca kryptowaluta zanotowała ogromny spadek wartości do poziomu niewiele ponad 4 tys. dol. Wtedy też pojawiły się liczne pogłoski o jej śmierci. Od tego czasu obserwujemy jednak sukcesywny wzrost kursu. Bitcoin zbliża się powoli do magicznej granicy 10 tys. dol, którą w tym roku przekroczył tylko raz - w lutym. 

Więcej o: