Elon Musk zachwala kryptowalutę. Zdradził także, ile bitcoinów posiada

Elon Musk w pozytywnym świetle wypowiadał się na temat bitcoina, uznając kryptowalutę za stabilniejszą od klasycznych pieniędzych. Przyznał także na Twitterze, że posiada zaledwie 0,25 bitcoina, co poruszyło użytkowników tego medium społecznościowego.

Elon Musk wypowiedział się na temat bitcoinów za pośrednictwem Twittera w odpowiedzi na post autorki serii książek o Harrym Potterze J.K.Rowling. Pisarka napisała, że niewiele rozumie z tego, co ludzie tłumaczą jej w kwestii kryptowalut oraz bitcoina. Szef Tesli stwierdził, że jego zdaniem "masowa emisja walut przez rządowe banki centralne powoduje, że Bitcoin w porównaniu do klasycznych pieniędzy wygląda bardzo solidnie". 

Jak podaje serwis bithub.pl, to nie pierwszy raz, kiedy Musk w pozytywny sposób wypowiedział się o kryptowalutach. Wcześnie w rozmowie z ARK Invest na początku 2019 roku stwierdził, że sama idea bitcoina jest genialna w czasach odchodzenia od klasycznych pieniędzy. 

Zobacz wideo Co to znaczy dobrze zarabiać? Pytamy Polaków [5 GAZETA.PL]

Elon Musk zdradził, ile posiada bitcoinów 

Podczas dyskusji na Twitterze Elon Musk zdradził także, ile bitcoinów posiada we własnej kieszeni. "Prawdę powiedziawszy sam mam 0,25 bitcoina" - odpowiedział szef Tesli. Kryptowalutę wartą obecnie otrzymał od swojego przyjaciela. Według obecnego kursu BTC/USD 0,25 bitcoina to ok. 2,3 tys. dol. Odpowiedź szefa Tesli spotkała się ze sporą krytyką ze stroną innych użytkowników Twittera, którzy zarzucili mu kłamstwo. 

Kurs bitcoina wynosi obecnie ponad 9,6 tys. dol. W połowie marca kryptowaluta zanotowała ogromny spadek wartości do poziomu niewiele ponad 4 tys. dol. Wtedy też pojawiły się liczne pogłoski o jej śmierci. Od tego czasu obserwujemy jednak sukcesywny wzrost kursu. Bitcoin zbliża się powoli do magicznej granicy 10 tys. dol, którą w tym roku przekroczył tylko raz - w lutym. 

Więcej o:
Komentarze (28)
Elon Musk zachwala kryptowalutę. Zdradził także, ile bitcoinów posiada
Zaloguj się
 • tonik777

  Oceniono 10 razy 8

  Widzę, że czytanie ze zrozumieniem nie jest mocną stroną redaktorów gazety. Jak ze słów "masowa emisja walut przez rządowe banki centralne powoduje, że Bitcoin w porównaniu do klasycznych pieniędzy wygląda bardzo solidnie" można wnioskować, że Musk zachwala Bitcoina? On tylko stwierdził, że tzw. "normalne" waluty są bezsensowne skoro rządy dodrukowują sobie ich ile tylko chcą.

 • andrzej.duxa

  Oceniono 9 razy 5

  po co mu jakies bitcoiny jak ma fure zlota i zielonych, jak kaczor McKwacz?

 • info0

  Oceniono 11 razy 3

  No bitcoin czyli nic i to NIC ma wartość 10 tys dolarów. Hm. To jest taka bańka, że to kiedyś pięknie pierdyknie i ludzie zostaną z niczym. Tak jak kiedyś z tulipanami ;).

 • haha-to-ja

  Oceniono 6 razy 2

  po ile takie interesujace treści??? dałbym 19gr brutto

 • im226_g.pl

  Oceniono 1 raz 1

  Dzisiaj każdy pieniądz jest czymś abstrakcyjnym, bez pokrycia. Wartością krypto-walut (od kryptografii) jest ich niezależność (przynajmniej niektórych, Bitcoina już nie) od zarządzania przez banki centralne i przezroczystość wobec urzędów skarbowych. Innymi słowy, zarabiając np. w kalifornijskim startupie np w Selenium 1. NIE PŁACISZ PODATKU. 2. NIE ODPROWADZASZ DANINY TYPU VAT. Oczywiście jest haczyk, musisz jakoś bronić się przed dociekliwością fiskusa o pochodzeniu pieniędzy

 • jan3211

  Oceniono 7 razy 1

  Musk tworzy samochody przyszłości , a dyspozycyjni politycy pod dyktando banksterów stworzyli Homo Coronavirus'a , czyli osobnika ogłupionego przez media , który jest kopią Homo Sovieticus z czasów ideologii komunistycznej. Ten osobnik jest również klonem obecnego Naczelnika IV RP i otaczającej go ferajny sługusów broniących swej kariery, a udających patriotów.

 • ron333

  Oceniono 6 razy 0

  Na drabinie wartości najwyżej stoi jedzenie, później złoto, twarde waluty typu frank, cała gamma walut śmieciowych. Kryptowaluty to taki wynalazek hipsterów. Piękna idea równości i wolności. Która może działać tylko w łatwych czasach. W trudnych czasach, które mamy teraz, wszyscy uciekają się pod ochronę państwa, które aby pomóc musi mieć kontrolę nad naczyniami połączonymi jakimi jest ekonomia. A kryptowaluty się w to nie wpisują. Dlatego ich czas jest policzony.

 • e50504

  Oceniono 3 razy -1

  Czy ten przygłupi celebryta dalej udaje że cokolwiek wie? Fanboje w komentarzach padli już na kolana? Beka xD

 • rggg

  Oceniono 7 razy -1

  Po co bitcoiny, dolary, funty jak się ma całe państwo do dyspozycji jak np. psychopata z Nowogrodzkiej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX