Kazimierz Marcinkiewicz szuka pracy na LinkedInie. "Jestem gotowy do pracy kiedykolwiek i gdziekolwiek"

- Jestem gotowy do pracy kiedykolwiek i gdziekolwiek jest to potrzebne - napisał Kazimierz Marcinkiewicz. Były premier RP poinformował o poszukiwaniu pracy za pośrednictwem serwisu społecznościowego LinkedIn.

LinkedIn to popularny serwis społecznościowy wykorzystywany nie tylko przez osoby szukające pracy, lecz także firmy werbujące pracowników. Z jego usług zdecydował się skorzystać Kazimierz Marcinkiewicz. 

Marcinkiewicz szuka pracy w internecie. "Jestem gotowy do pracy kiedykolwiek i gdziekolwiek"

Były premier RP zdecydował się zareklamować poprzez post na serwisie. Opisał w nim swoje doświadczenie zawodowe oraz oczekiwania względem pracy. Określił siebie mianem "niezależnego doradcy". Jak zaznaczył na wstępie, jest 60-latkiem z dużym doświadczeniem zawodowym. "Mam nadzieję, że przede mną co najmniej dziesięć lat produktywnej aktywności zawodowej" - czytamy dalej. W dalszej części wiadomości przypomniał, że pracował m.in. w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR), Goldman Sachs czy funduszu EQT, a także pełnił ważne funkcje w administracji publicznej. 

Prowadzisz bardzo dynamiczny biznes zarówno w Polsce, jak i na świecie? Może jest jakieś ciekawe miejsce dla człowieka z tak ogromną wiedzą jak moja? [...] Jestem silnie zmotywowany, niezwykle elastyczny i w pełni dostępny, więc jestem gotowy do pracy kiedykolwiek i gdziekolwiek jest to potrzebne

- zaznaczył Marcinkiewicz, dodając, że jest pewien, iż jego doświadczenie, łatwość w nawiązywaniu kontaktu i umiejętność pracy zespołowej sprawią, że będzie w stanie zarządzać lub doradzać menadżerom.

Zobacz wideo Eksperci ostrzegają przed bezrobociem. Czy przekroczy 20%? Odpowiada Paweł Kowal

Kazimierz Marcinkiewicz szuka pracy. Karierę w polityce zaczynał na początku lat 90.

Kazimierz Marcinkiewicz studiował fizykę na Uniwersytecie Wrocławskim, administrację na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz ekonomię na Uniwersytecie Szczecińskim. W latach 1992-1993 był wiceministrem edukacji narodowej, w latach 1997-2006 zasiadał w Sejmie. Od 31 października 2005 roku do 14 lipca 2006 roku pełnił funkcję premiera w rządzie PiS. W ubiegłym roku za pośrednictwem mediów społecznościowych informował o wycofaniu się z udziału w życiu publicznym 

Więcej o: