Remont na A4. Do listopada kierowcy powinni spodziewać się sporych korków

GDDKiA poinformowała, że w tym tygodniu rozpocznie się remont na autostradzie A4 na 12-kilometrowym odcinku między węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle. Kierowcy powinni spodziewać się sporych utrudnień.

Za wykonanie remontu odpowiedzialna jest firma ADAC LEWAR Sp. z o.o. Wartośc umowy opiewa na kwotę 26 mln zł brutto. Do jej zadań należeć będzie remont odwodnienia i obiektów mostowych, wymiana barier betonowych, wydłużenie przejazdu awaryjnego czy wymiana nawierzchni. 

Zobacz wideo W Norwegii powstaje podwodna autostrada. Koszt inwestycji to 16-krotność budżetu na polskie drogi

Remont na A4. GDDKiA uprzedza przed utrudnieniami

Remont pomiędzy węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle rozpocznie się od soboty 8 sierpnia. "Podczas prowadzenia prac jezdnia północna (w kierunku Wrocławia) będzie całkowicie zamknięta. Ruch będzie odbywał się dwukierunkowo jezdnią południową w kierunku Katowic." - czytamy w komunikacie. Kierowcy przedsmak utrudnień mają jednak już od środy 5 sierpnia. Wprowadzona została zmiana organizacji ruchu polegająca na ustawieniu barier separacyjnych na jezdni południowej. 

Przewidujemy, iż podczas prowadzenia prac mogą tworzyć się zatory

- podkreśla GDDKiA w komunikacie, zaznaczając, że na budowanych odcinkach trasy wprowadzone będą zmiany organizacji ruchu oraz ograniczenia prędkości. Kierowcy korzystający z tego odcinka A4 muszą uzbroić się w cierpliwość, gdyż prace zakończą się dopiero w listopadzie bieżącego roku. Warto zaznaczyć, że utrudnienia będą występować tylko na jednokilometrowych odcinkach, a nie całym fragmencie autostrady.

A4. W następnych latach kolejne remonty 

W następnych latach planowane są dalsze remonty odcinków A4. W 2021 roku - węzeł węzeł Kędzierzyn-Koźle - granica woj. śląskiego (jezdnia południowa), a w 2022 roku - węzeł Kędzierzyn-Koźle - granica woj. śląskiego (jezdnia północna)

Więcej o: