Rząd chce wyremontować "premierówkę" na Warmii - szacowany koszt to 1,64 mln złotych

Mimo kryzysu rząd chce przeznaczyć 1,64 mln złotych na remont willi Stynka na Warmii. Według opozycji to nie jest dobry moment na renowację "premierówki".

Według doniesień "Rzeczpospolitej" rządowy ośrodek wypoczynkowy w Łańsku w województwie warmińsko-mazurskim ma przejść gruntowną renowację. Remont legendarnego miejsca spotkań dygnitarzy komunistycznych ma kosztować budżet państwa aż 1,64 mln złotych.

Remont "premierówki" będzie kosztował budżet państwa ponad 1,6 mln złotych

Willa, która nazywana jest potocznie "premierówką", od kilkunastu lat znajduje się w złej kondycji. Stan techniczny willi Stynka pogarsza się, dlatego zadecydowano o ograniczeniu możliwości wynajmu tego miejsca. Budynek nie będzie użytkowany aż do zakończenia prac remontowych.

Zgodnie z danymi przetargowymi remont pochłonie 920 tysięcy złotych. Kolejne 715 tysięcy złotych ma być przeznaczone na doposażenie willi. Odnowione mają zostać też okolice "premierówki" - pomosty, tereny zielone i lobby jednego z budynków. Centrum Obsługi Administracji Rządowej dodaje, że tereny "obfitują w potencjał przyrodniczy, bogactwo zwierzyny leśnej, ptactwa oraz ryb".

Ośrodek Wypoczynkowy w Łańsku położony jest około 25 kilometrów od Olsztyna i 195 kilometrów od Warszawy. Zapewnia 118 miejsc noclegowych o różnym standardzie. Cały ośrodek zajmuje teren około 90 hektarów. Głównym zadaniem tego miejsca jest zapewnienie bazy szkoleniowo-wypoczynkowej dla przedstawicieli rządu, pracowników Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz innych organów administracji państwowej oraz dla gości z kraju i zagranicy. 

Zobacz wideo Kto zapłaci za dziurę w budżecie? „Będzie szukanie wroga”
Więcej o: