Rada Mediów Narodowych kosztuje podatników ponad milion złotych rocznie

Na działalność Rady Mediów Narodowych w 2020 roku podatnicy musieli wyłożyć ponad milion zł. Głosami trzech członków z PiS Rada przyjęła uchwałę dotyczącą sprawozdania z jej działalności - informuje portal wirtualnemedia.pl.

Uchwałę przyjęto trzema głosami członów Rady, jedna osoba się wstrzymała, a jeszcze jedna była przeciwna. Koszty wynagrodzenia członków RMN wyniosły ponad 360 tys.zł.

Przyjęto uchwałę w spr. sprawozdania z działalności RMN

W czasie ostatniego posiedzenia Rada Mediów Narodowych przyjęła uchwałę w sprawie sprawozdania ze swojej działalności. Informacje na temat działalności RMN przekazuje marszałkowi Sejmu, Senatu, Prezydentowi oraz posłom. W sprawozdaniu znajdują się szczegółowe dane na temat działań Rady w poszczególnych miesiącach 2020 roku. Uchwałę przyjęto trzema głosami członków związanych z PiS - Krzysztofa Czabańskiego, Joanny Lichockiej i Elżbiety Kruk.

- Byłem przeciw, ponieważ uważam, że to nie jest informacja o działalności Rady, a poszerzony katalog posiedzeń i uchwał. Dokument pomija wszystkie merytoryczne problemy - powiedział w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl Juliusz Braun. Robert Kwiatkowski wstrzymał się od głosu, ze względu na to, że jest członkiem rady dopiero od końca ubiegłego roku. 

Marek Suski Suski szefem Rady Programowej PR. "Życie przerosło kabaret" [KOMENTARZE]

Kolejny milion na działanie RMN

  • koszty wynagrodzenia członków Rady (wraz z pochodnymi) wyniosły 369 tys. zł. W skład RMN wchodzi pięć osób: Krzysztof Czabański, Juliusz Braun, Elżbieta Kruk, Robert Kwiatkowski i Joanna Lichocka, 
  • wynagrodzenia pracowników (wraz z pochodnymi) - 314,4 tys. zł,
  • czynsz za wynajem biura - 194,2 tys. zł,
  • wynagrodzenia bezosobowe - 165,3 tys. zł,
  • publikacja ogłoszeń - 6,6 tys. zł,
  • podróże służbowe krajowe - 4,9 tys. zł,
  • materiały i wyposażenie biura - 2,1 tys. zł,
  • pozostałe usługi - 1,8 tys. zł.

Działalność Rady Mediów Narodowych w ubiegłym roku kosztowała podatników 1 mln 58 tys. zł. Rok wcześniej koszty były jeszcze wyższe - 1 mln 96 tys. zł. 

Zobacz wideo Czy TVP cenzuruje polityków Zjednoczonej Prawicy?

Rada Mediów Narodowych

Rada została utworzona w 2016 roku, jest organem powołującym oraz odwołujący zarządy i rady nadzorcze Telewizji Polskiej, Polskiego Radia oraz Polskiej Agencji Prasowej. Dodatkowo pełni funkcję doradczą w zarządzaniu mediami publicznymi. Jej przewodniczącym jest Krzysztof Czabański.

Więcej o: