Rada Mediów Narodowych kosztuje podatników ponad milion złotych rocznie

Na działalność Rady Mediów Narodowych w 2020 roku podatnicy musieli wyłożyć ponad milion zł. Głosami trzech członków z PiS Rada przyjęła uchwałę dotyczącą sprawozdania z jej działalności - informuje portal wirtualnemedia.pl.

Uchwałę przyjęto trzema głosami członów Rady, jedna osoba się wstrzymała, a jeszcze jedna była przeciwna. Koszty wynagrodzenia członków RMN wyniosły ponad 360 tys.zł.

Przyjęto uchwałę w spr. sprawozdania z działalności RMN

W czasie ostatniego posiedzenia Rada Mediów Narodowych przyjęła uchwałę w sprawie sprawozdania ze swojej działalności. Informacje na temat działalności RMN przekazuje marszałkowi Sejmu, Senatu, Prezydentowi oraz posłom. W sprawozdaniu znajdują się szczegółowe dane na temat działań Rady w poszczególnych miesiącach 2020 roku. Uchwałę przyjęto trzema głosami członków związanych z PiS - Krzysztofa Czabańskiego, Joanny Lichockiej i Elżbiety Kruk.

- Byłem przeciw, ponieważ uważam, że to nie jest informacja o działalności Rady, a poszerzony katalog posiedzeń i uchwał. Dokument pomija wszystkie merytoryczne problemy - powiedział w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl Juliusz Braun. Robert Kwiatkowski wstrzymał się od głosu, ze względu na to, że jest członkiem rady dopiero od końca ubiegłego roku. 

Kolejny milion na działanie RMN

  • koszty wynagrodzenia członków Rady (wraz z pochodnymi) wyniosły 369 tys. zł. W skład RMN wchodzi pięć osób: Krzysztof Czabański, Juliusz Braun, Elżbieta Kruk, Robert Kwiatkowski i Joanna Lichocka, 
  • wynagrodzenia pracowników (wraz z pochodnymi) - 314,4 tys. zł,
  • czynsz za wynajem biura - 194,2 tys. zł,
  • wynagrodzenia bezosobowe - 165,3 tys. zł,
  • publikacja ogłoszeń - 6,6 tys. zł,
  • podróże służbowe krajowe - 4,9 tys. zł,
  • materiały i wyposażenie biura - 2,1 tys. zł,
  • pozostałe usługi - 1,8 tys. zł.

Działalność Rady Mediów Narodowych w ubiegłym roku kosztowała podatników 1 mln 58 tys. zł. Rok wcześniej koszty były jeszcze wyższe - 1 mln 96 tys. zł. 

Zobacz wideo Czy TVP cenzuruje polityków Zjednoczonej Prawicy?

Rada Mediów Narodowych

Rada została utworzona w 2016 roku, jest organem powołującym oraz odwołujący zarządy i rady nadzorcze Telewizji Polskiej, Polskiego Radia oraz Polskiej Agencji Prasowej. Dodatkowo pełni funkcję doradczą w zarządzaniu mediami publicznymi. Jej przewodniczącym jest Krzysztof Czabański.

Więcej o: