Dzień Matki 2021. Ponad połowa Polaków kupuje prezenty swoim mamom. Jakie podarunki wybierają?

Dzień Matki każdego roku przypada 26 maja. Jest doskonałą okazją do tego, aby podziękować mamom za trud włożony w opiekę i wychowanie. Polacy w tym dniu bardzo chętnie składają mamom życzenia i wręczają upominki. Jak wynika z badania AdColony przygotowanego dla Mobiem - "Dzień Matki - zakupowe preferencje", ponad połowa Polaków kupuje prezenty z okazji Dnia Matki.

Ponad sześciu na 10 respondentów przyznało, że regularnie kupuje prezenty z okazji Dnia Matki. Jakie podarunki wybierają dla swoich mam Polacy? 

Zobacz wideo Aplikacje, które pomogą oszczędzać na zakupach

Dzień Matki 2021. Czy Polacy wręczą mamom upominki?

Aż 62 procent ankietowanych Polaków przyznało, że robiło zakupy na Dzień Matki w przeszłości i teraz zamierza zrobić to ponownie. 20 proc. przyznało, że wcześniej kupowało prezenty, ale w tym roku nie zamierza. 14 procent osób w tym roku postanowiło kupić prezent z okazji święta matki, a tylko cztery procent wskazało, że nigdy nie kupowało prezentów na ten dzień i nie zamierza robić tego w tym toku.

Prezenty na Dzień Matki. Jak Polacy robią zakupy?

73 proc. ankietowanych wskazało, że dawniej kupowało prezenty na Dzień Matki w sklepie stacjonarnym. Teraz na taki rodzaj zakupów zdecyduje się ich tylko 20 procent. Z kolei w tym roku, na zakupy w Internecie, zdecyduje się 42 procent Polaków. 68 procent ankietowanych, którzy wskazali, że zamawiają prezenty przez Internet, robi to za pomocą komputera. 28 procent robi zakupy na Dzień Matki za pomocą laptopa lub komputera stacjonarnego, a tylko cztery procent używa do tego tabletu.

Polacy wypowiedzieli się również na temat wpływu reklam na decyzję o zakupie prezentów. 48 procent ankietowanych przyznało, że o zakupionych przedmiotach dowiedziało się z reklam mobilnych, 45 procent wskazało kanały społecznościowe, a 40 procent wyszukiwarkę internetową.

Jak wynika z badania AdColony przygotowanego dla Mobiem - "Dzień Matki - zakupowe preferencje" większość Polaków, kupując prezenty z okazji Dnia Matki, jako źródło informacji i formę zakupu wybrało Internet.

Co najczęściej na Dzień Matki kupują Polacy?

Badanie AdColony pokazało także, jakie podarunki najczęściej wybierają Polacy dla swoich mam. Czterech na dziesięciu ankietowanych decyduje się doręczyć mamie upominek bezpośrednio przez kuriera. Jedna czwarta badanych woli podarować prezent osobiście. Co najczęściej wybieramy w podarku dla mam? Kwiaty, kosmetyki, ubrania, perfumy oraz biżuterię - to właśnie te produkty były najczęściej wskazywane przez ankietowanych.

Więcej o: