Przesiadła się z MPK na rakiety. Radna PiS szóstym prezesem w fabryce broni od 2017 r.

Mesko S.A. - jeden z największych polskich zakładów zbrojeniowych przed kilkoma tygodniami po raz szósty od 2017 roku zmienił prezesa. Tym razem prezeską zakładu ze Skarżyska Kamiennej została radna PiS i była kierowniczka kieleckiego MPK, Elżbieta Śreniawska.

- Przed laty trafiłam do spółki autobusowej, nie znając się na autobusach, ale efekty mojej pracy widać, firma przynosi zyski. Każdy kiedyś gdzieś zaczyna i nie jest tak, że przychodzi do spółki i wszystko wie. Mam już kilkudziesięcioletnie doświadczenie i kompetencje, które zamierzam dobrze wykorzystać. Najbardziej efektywni menedżerowie to eksperci z zarządzania, niekoniecznie branżowcy. Mówiąc obrazowo, nie trzeba być technologiem spożywczym, żeby zarządzać produkcją sera. Tu jest potrzebny specjalista od zarządzania, a w tej dziedzinie mam bogate doświadczenie. Nie zakładam i nie było tego też w zamyśle komisji konkursowej, że to ja mam zająć się produkcją rakiet - skomentowała objęcie nowego stanowiska w rozmowie z kielce.wyborcza.pl Elżbieta Śreniawska.

Zobacz wideo Tusk o wydarzeniach w Lubinie: To PiS jest odpowiedzialny za nieprofesjonalne działania Policji

Kim jest Elżbieta Śreniawska?

W przeszłości Śreniawska przez kilkanaście lat kierowała MPK w Kielcach. Pełni stanowisko radnej sejmiku województwa świętokrzyskiego z listy PiS. Od kilku tygodni jest prezeską jednego z największych polskich zakładów zbrojeniowych - Mesko SA, należącego do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia RatunkowegoSkarżysko. Wypadek w zakładzie zbrojeniowym Mesko. Ranna jedna osoba

Wśród największych wyzwań, jakie stoją przed Mesko, Śreniawska wymieniła przyspieszenie prac związanych z realizacją tzw. projektu 400. Zakłada on rozbudowę hal produkcyjnych i zakupy inwestycyjne mające na celu unowocześnienie produkcji i wdrożenie nowych produktów na bazie nowych komponentów i technologii. - Zależy nam na dziesięciokrotnym zwiększeniu potencjału wytwórczego. Realizacja projektu rozpoczęła się w 2019 r., a naszym zadaniem jest przyspieszenie prac. To wręcz konieczne, żeby aktywnie uczestniczyć w kolejnych programach modernizacyjnych polskich sił zbrojnych. Uaktualniamy biznesplan dla tego projektu, nowy harmonogram prac powinien pojawić się lada moment - mówiła.

Więcej o: