Orlen uruchomił 200 automatów paczkowych. Dzień później Jacek Sasin zapowiada zmiany w prawie

27 września PKN Orlen uruchomił 200 automatów paczkowych i zapowiedział, że do końca roku pojawi się 300 kolejnych. Dzień po tym, Ministerstwo Aktywów Państwowych zapowiedziało zmiany w prawie pocztowym. Jak wynika z planów resortu, nowelizacja zniesie obowiązek finansowania przez operatorów pocztowych kosztu dopłat dla Poczty Polskiej, a automaty z paczkami zostaną uznane za usługi kurierskie.

PKN Orlen uruchomił 200 automatów paczkowych. Prezes koncernu Daniel Obajtek powiedział, że detal dla PKN Orlen jest jednym z ważniejszych elementów biznesu. Przypomniał, że do 2030 roku zainwestuje w tę działalność około 11 miliardów złotych.

Zobacz wideo Daniel Obajtek. Portret człowieka sukcesu

Ministerstwo Aktywów Państwowych zapowiada zmiany w prawie pocztowym. Koniec m.in. z dopłatami dla Poczty Polskiej

Rząd opublikował wykaz prac legislacyjnych, z których wynika, że zmiany w prawie pocztowym obejmą zniesienie obowiązku finansowania przez operatorów pocztowych kosztu dopłat dla Poczty Polskiej. Co więcej, nowelizacja sprawi, że dostarczanie paczek przy pomocy automatów uznane zostanie za usługi kurierskie.

"Istotnym celem wprowadzanej ustawy jest przemodelowanie przepisów regulujących funkcjonowanie usług pocztowych w Polsce, tak aby usługi te stanowiły pełnowartościowy element działalności e-commerce. Dla uczestników gospodarki cyfrowej istotna jest nie tylko sama usługa sprzedaży, ale również możliwość cyfrowego zamawiania i kontrolowania procesu dostawy. Na obecnym etapie rozwoju rynku cyfrowego konkurencyjne usługi doręczeń muszą być świadczone przy wykorzystaniu innowacyjnych technologii i rozwiązań" - pisze resort.

PKN Orlen uruchamia automaty paczkowe. Do końca roku będzie ich 500

PKN Orlen ma nową usługę - to Orlen Paczka. Firma uruchomiła 200 automatów paczkowych, a do końca roku będzie ich w sumie 500. W przyszłym roku mają działać natomiast już dwa tysiące tego typu urządzeń. Automaty są czynne przez całą dobę. Klienci mają trzy dni na odebranie przesyłek.

Członkini zarządu PKN Orlen Patrycja Klarecka poinformowała, że Orlen bardzo uważnie śledzi trendy konsumenckie, a nowa usługa jest odpowiedzią na zapotrzebowania rynku. Wyjaśniła, że aplikacja mobilna "ORLEN Paczka" jest dostępna na urządzenia z systemem IOS i Android. Umożliwia ona śledzenie statusu zamówionej przesyłki, odebranie jej w całej sieci punktów oraz bezdotykowe otwieranie skrytki w automatach, bez konieczności oczekiwania w kolejce.

Automaty paczkowe PKN Orlen działają między innymi w Warszawie, Krakowie, Płocku, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i miastach Aglomeracji Śląskiej.

Więcej o: