Masowe bezrobocie po sankcjach. "Do końca roku pracę straci 9 milionów Rosjan"

Z szacunków Centrum Przeciwdziałania Dezinformacji przy ukraińskiej Radzie Bezpieczeństwa i Obrony wynika, że w wyniku nałożonych na Rosję sankcji, do końca roku pracę straci dziewięć milionów Rosjan. Do tej pory pracę utraciło już 100 tys. obywateli Rosji.

Centrum Zwalczania Dezinformacji przy Radzie Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy poinformowało o wnioskach dotyczących bezrobocia w Rosji za pośrednictwem medium społecznościowego Telegram. W oświadczeniu przeczytać możemy m.in., że "Rosjan czeka całkowite bezrobocie".

Zobacz wideo Wołodymyr Zełenski przemawiał przed polskim Zgromadzeniem Narodowym. "Wiedziałem, kto wyciągnie rękę"

Wielu Rosjan straci pracę? Według szacunków może to być nawet dziewięć milionów obywateli

"Rosjan czeka masowe bezrobocie. W wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę i sankcji nałożonych przez naszych zachodnich partnerów Rosjanie stracili już około 100 tys. miejsc pracy. A to dopiero początek" - czytamy na stronie ukraińskiej agencji Ukrinform, gdzie opublikowano fragmenty raportu Centrum Przeciwdziałania Dezinformacji przy ukraińskiej Radzie Bezpieczeństwa i Obrony.

Manewry wojskowe w pobliżu granicy białorusko-ukraińskiejRosja i Białoruś przygotowują się do ćwiczeń. Są zdjęcia satelitarne

Jak podaje agencja, według szacunków pracę straciło 62 tys. Rosjan zatrudnionych przez sieć McDonald's, 20 tys. zatrudnionych przez PepsiCo, 15 tys. zatrudnionych w sklepach IKEA, 9 tys. zatrudnionych przez Inditex, 4,5 tys. pracujących dla KPMG, 3,7 tys. pracujących dla PWC, 3,5 tys. zatrudnionych w H&M, 3,5 tys. pracowników LVMH, 2,2 tys. pracowników L'Oreal i 2 tys. zatrudnionych w sieci Starbucks.

Firmy wycofują się z rosyjskiego rynku. Kolejni Rosjanie stracą pracę

Do 11 marca 330 zagranicznych firm ma całkowicie lub częściowo wycofać się z rosyjskiego rynku. Jednak jak wynika z szacunków, po wycofaniu się tylko 10 największych zagranicznych firm, pracę straci ponad 120 tys. Rosjan.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

żołnierz (zdj. ilustracyjne)Wagnerowcy wysłani na "piknik w Ukrainie". Jak rekrutowano najemników?

Centrum Przeciwdziałania Dezinformacji przy ukraińskiej Radzie Bezpieczeństwa i Obrony prognozuje więc, że w wyniku nałożonych sankcji, do końca roku pracę straci dziewięć milionów Rosjan.

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj

Więcej o: