Majówka 2022. Czy 1 maja będą otwarte McDonaldy?

Czy McDonald jest czynny 1 maja? Wiele restauracji pierwszego dnia majówki nie otwiera się na swoich gości, jak jednak to wygląda w przypadku lubianego fast foodu?

Wiele osób zastanawia się, czy w pierwszy dzień majówki może liczyć na posiłek w restauracjach sieci McDonald's. Tego dnia działalność większości sklepów, ale także i restauracji, jest mocno ograniczona. W przypadku tych pierwszych obowiązuje ustawowy zakaz handlu. Co natomiast z lubianymi McDonaldami?

Zobacz wideo Sajgonki z hamburgerem

Czy McDonald będzie otwarty 1 maja?

Większość restauracji sieci McDonald's pozostanie otwarta w Święto Pracy 1 maja. Wyjątkiem mogą być jednak punkty znajdujące się w galeriach czy centrach handlowych. Konkretne godziny otwarcia restauracji mogą się natomiast różnić w zależności od miejsca - niektóre z punktów mogą być otwarte nawet całą dobę. Dodatkowo w niektórych lokalach mogą mieć miejsce pewne utrudnienia - np. sprzedaż może odbywać się tylko w ramach McDrive lub też poprzez usługę McDelivery.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Majówka 2022. Czy 1 maja zrobimy zakupy?

1 maja większość sklepów będzie zamknięta, Święto Pracy to bowiem dzień ustawowo wolny od handlu. Zakupy warto więc zaplanować wcześniej, jeśli jednak okaże się, że czegoś nam zabrakło, nic straconego. Część z produktów uda nam się zrobić w kilku z poniższych punktów, których zakaz nie obejmuje:

  • w sklepach, w których za ladą stanie właściciel (między innymi: Żabkach, Carrefourach Express, Fresh-marketach, Lewiatanach, osiedlowych sklepikach);
  • w sklepach na dworcach, lotniskach i w strefach wolnocłowych;
  • na stacjach paliw;
  • w niektórych aptekach;
  • w lokalach gastronomicznych (w dowozie i na wynos).
Więcej o: