Komunia 2022 - ile dać do koperty? Od czego zależy wysokość kwoty?

Trwa sezon komunijny. Wiele osób zastanawia się więc, jaka kwota jest odpowiednia na prezent dla dzieci. Odpowiedź na to pytanie zależy jednak od wielu czynników.

Trudno podać jedną kwotę, która będzie odpowiednia na prezent dla dzieci udających się do Pierwszej Komunii Świętej. Jest to bardzo indywidualna sprawa, zależna od wielu czynników. Mimo to podczas podejmowania decyzji, ile warto włożyć do koperty, można kierować się pewnymi zasadami.

Zobacz wideo Przepisy na doskonałe przekąski dla dzieci

Pierwsza Komunia Święta 2022 - od czego uzależnić kwotę przeznaczoną na prezent?

Maj to sezon komunijny. Do uroczystości podchodzą dzieci w wieku dziewięciu lat, a więc w tym roku sakrament będzie mógł przyjąć rocznik 2014. Pytanie, które dręczy jednak gości zaproszonych na tę ceremonię, dotyczy przede wszystkim kwoty, którą powinno się włożyć do koperty z prezentem.

Oczywiście nie istnieje żaden cennik obowiązujących kwot, które należy podarować dzieciom i ich rodzicom z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Istotnych jest tu kilka czynników: stopień naszego pokrewieństwa z rodziną dziecka, miejsce organizowania imprezy, liczbę zaproszonych osób, a także liczbę osób z naszej rodziny, która planuje uczestniczyć w uroczystości. 

Więcej podobnych wiadomości znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Egzamin ósmoklasisty (zdjęcie ilustracyjne)Egzamin ósmoklasisty 2022. Kiedy wypada? Ile potrwają egzaminy?

Ile włożyć do koperty z okazji pierwszej komunii?

Przyjęło się, że najwięcej na prezent powinni przeznaczyć rodzice chrzestni dziecka. W takim wypadku wskazuje się zazwyczaj na kwotę od 500 do 1000 zł, choć część osób decyduje się włożyć do koperty więcej. W przypadku pozostałych gości przyjmuje się, że adekwatna kwota wynosi około 300-400 zł.

Warto pamiętać, by suma podarowanych przez nas pieniędzy pokryła przynajmniej naszą obecność na imprezie. Najważniejsze jednak, by uzależnić wysokość prezentu od naszych indywidualnych możliwości finansowych. To nasza obecność w tym wyjątkowym dniu jest najważniejsza. Jeśli natomiast nie czujemy się najlepiej, wręczając rodzinie pieniądze, możemy postawić na prezent rzeczowy, najlepiej personalizowany. 

Burza (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda. Do piątku ciepło, potem załamanie pogody. Nawałnice i burze

Więcej o: