Tomasz Lis odchodzi z "Newsweeka". "Natychmiastowe zakończenie współpracy"

Tomasz Lis nie będzie już redaktorem naczelnym "Newsweeka". Jak informują Wirtualne Media, dziennikarz i zarząd Ringier Axel Springer Polska podjęli decyzję o "natychmiastowym zakończeniu współpracy".

Portal Wirtualne Media poinformował, że Tomasz Lis po 10 latach pracy przestaje być redaktorem naczelnym tygodnika "Newsweek Polska". "Z dniem 24 maja 2022 r. Tomasz Lis przestaje pełnić funkcję redaktora naczelnego oraz prowadzącego podcast 'Świat PL' i odchodzi z firmy" - przekazał Ringier Axel Springer Polska w komunikacie cytowanym przez serwis. Przyczyny zerwania współpracy nie zostały podane.

Pełniącym obowiązki redaktora naczelnego "Newsweek Polska" będzie na razie dotychczasowy zastępca Tomasza Lisa, Dariusz Ćwiklak (RASP ma przekazać w kolejnym komunikacie informację o dalszych planach związanych z obsadzeniem stanowiska naczelnego).

Zobacz wideo Jak kiedyś wyglądała praca dziennikarza sejmowego? Opowiada Andrzej Morozowski

Tomasz Lis odchodzi z "Newsweeka". "Jest czas powitań i czas pożegnań"

Do sprawy odniósł się już Tomasz Lis. "Jest czas powitań i czas pożegnań. Serdecznie dziękuję moim koleżankom i kolegom z Newsweeka za dziesięcioletnią wspólną pracę, fascynującą przygodę w niezwykłych czasach" - napisał na Twitterze.

"Newsweek jest w doskonałych rękach i ma przed sobą świetną przyszłość. Powodzenia" - dodał.

Tomasz Lis redaktorem naczelnym "Newsweek Polska" został w 2012 roku. Jest współwłaścicielem spółki wydającej serwisy Grupy naTemat. Zaczynał w Telewizji Polskiej, później pracował też  m.in. we "Wprost". Był szefem "Wydarzeń" Polsatu" i szefem "Faktów" TVN. Trzykrotny laureat nagrody Grand Press dla dziennikarza roku (1999, 2007 i 2009 rok).

Więcej o: